Traktor Equus: Skidder se kterým je těžba dřeva hračka | Forest Meri
forestmeri@forestmeri.cz +420 603 791 511

Traktor Equus: Skidder se kterým je těžba dřeva hračka

04. duben 2019

Při těžbě dřeva se neobejdeme bez vhodné techniky, zejména bez speciální lesních kolových traktorů. Model Equus 175 se opírá o revoluční technologie a je vyladěný do posledního puntíku, skvěle se ovládá, má výjimečnou stabilitu a díky malým rozměrům ho můžete kamkoliv převézt kamionem. S tímto skidderem je přibližování dřeva hračka.

Výkonný, stabilní a přitom jednoduchý. Traktor Equus 175 zaujme na pohled už jen svými rozměry, díky kterým se dostane do míst, kde má řada větších modelů problém. Malé rozměry ale umožňuji také bezproblémovou přepravu kamionem a to při nejširším provedení pneumatik.

Stroj se pyšní vysokou výkonností, které napomáhá dvojstupňová hydraulická ruka, která má na zlamovacím ramenu 100 kN a na hlavním 120 kN. Ruka se dá bez problému složit pod úroveň střechy kabiny, takže při přepravě rovněž nepřekáží.

traktor Equus 175

Vysoká pracovní výkon a nízká spotřeba

Ruka je stejně jako navijáky velmi silná. Při jedné otočce můžete pomocí navijáku, klembanku a ruky odtáhnout naráz 10 až 12 kubíků dřeva. Průměrně lze dosáhnout výkonu 80 kubíku dřeva denně na 60 litrů nafty, což už je slušný výkon. Traktor se pohybuje maximální rychlostí 40 km/h, což využijete v případě, kdy je to z parkoviště do lesa daleko. Traktor je vybavený čtyřválcovým úsporným motorem. V případě potřeby můžete využívat úsporného eco módu, díky kterému se drží otáčky v ekonomickém režimu.

Stabilní i ve velmi těžkém terénu

Díky nízko položenému těžišti traktor zvládá práci i ve velmi náročném terénu, bez problému překonává překážky a přitom zůstává stabilní a na zemi krásně sedí. Pevný rám z materiálu VELDOX 700 o dvojnásobné pevnosti (ROPS) zvyšuje životnost stroje, zároveň ale nezvyšuje hmotnost. Do kabiny vedou dvoje dveře, pracoviště může být otočné o 270 stupňů, nechybí volant a dvojice joysticků, se kterými snadno ovládáte hydraulickou ruku, navijáky i radlici. Kabina je vybavená provozní obrazovkou a chráněná nerozbitným lexanovým sklem.

Snadný servis a dostupné náhradní díly

Equus 175 je skvělý i při detekci chyb - když dojde k poruše, konkrétní problém se ihned dozvíte pomocí čtečky chyb. Náhradní díly jsou snadno dostupné a opravu usnadňuje i zaměnitelnost hydraulických válců. Stroj Equus 175 slovenského výrobce SITTRANS s.r.o je zkrátka skvělým pomocníkem pro těžbu dřeva. Přesvědčte se sami

Naši partneři