n direct převodovka | Forest Meri
forestmeri@forestmeri.cz +420 603 791 511

Převodovka direct

VALTRA Inc. Valtra N série  (99 - 163 hp) třetí generacelogo_valtra

PŘEVODOVKA DIRECT


N143 a N163 Direct - plynulá regulace výkonu

n directn directn direct

Valtra Direct nabízí novou úroveň uživatelského komfortu pro nejnáročnější úkoly. Převodovka s plynule nastavitelnou rychlostí u modelů Direct byla navržena a vyrobena od začátku až do konce přímo společností Valtra s ohledem na hodnoty a individuality, které oceňují právě zákazníci Valtry.

Jinými slovy, převodovka na modelech Direct byla konstruována tak, aby byla efektivní za všech podmínek a v každém počasí - od rovníkových teplot až po sibiřské mrazy. To se projevuje jak snadným startem při extremních minusových teplotách, tak výbornými tahovými schopnostmi při tropickém horku.

Díky různým pracovním módům pracuje traktor Valtra Direct vždy s maximálním využitím síly motoru, a to jak při těžkých lesních pracích, tak při rychlém transportu. Díky prověřenému reverzoru je garantována stejná účinnost při jízdě dopředu i dozadu, jízda vzad poskytuje ve spojení se systémem TwinTrac nové dimenze pro využití traktoru.

Při práci s čelním nakladačem vám hydraulický asistent automaticky zvýší otáčky motoru tak, aby čelní nakladač dosahoval svých maximálních užitných vlastností. Ovladač hydrodynamické spojky vám pomůže přesně nastavit velikost přenášeného kroutícího momentu na kola. Toto všechno umožňuje dokonalé ovládání vášeho traktoru.

 

» » FUNKCE LOKETNÍ OPĚRKY VALTRA ARM » »

» » DEMO JÍZDA S PŘEVODOVKOU DIRECT » »

 

Valtra Direct si umožňuje zvolit ideální pracovní skupinu pro práci. Každá ze čtyř pracovních skupin začíná od nuly a nabízí plynulé nastavení rychlosti. Můžete stejně efektivně pracovat při jízdě vpřed, tak i vzad.

Výběrem ideální pracovní skupiny, můžete těžit z optimální účinnosti mezi motorem a převodovkou, která vám umožní řídit ekonomicky.

Nemůže být nic snazšího než řídit traktor Direct:

pouze otočíte klíčkem, revorzorem vyberete směr jízdy a sešlápnete pedál pojezdu. Vaše práce bude ještě jednodušší použijete-li funkci “aktivní brzdy”, která při uvolnění pojezdového pedálu traktor plynule zabrzdí, aniž byste museli mačkat brzdový pedál. Jediné co musíte při práci udělat, je zvolit správný pracovní režim a nechat traktor, aby se sám staral o maximální přenos výkonu při minimálních otáčkých motoru.

 

n serie direct

 

n direct a mod

 

Pracovní skupina A

težké a speciální práce
0-9 km / h

Může být použita pronejtežší lesní práce jako je frézování pařezů a drcení klestu. Další využití je tehdy, pokud je potřeba přesná rychlost, např. při setí ve školkách, nebo extremní tažná síla v přibližování.

 

 

   

n direct b mod

 

Pracovní skupina B

lesní práce
0-18 km / h

Ideální pro univerzální lesní práce, jako je příprava půdy ve školkách, před zalesněním.

 

 

 

n direct c mod

 

Pracovní skupina C

rychlé, lehké lesní práce
0-27 km / h

Transportní rychlost v lesních podmínkách po zpevněných cestách, pro komunální nasazení a pro rozjíždění se s těžkým nákladem.

 

 

 

n direct d mod

 

Pracovní skupina D

silniční přeprava
0-50 km / h

Pro transport po pozemních komunikacích

 

   

Automatický režim

 

n direct

Automatický režim je optimální pro většinu operací v lese i na silnici. Automatický režim používá nejvyšší možnou převodový poměr pro optimalizaci paliva.

Manuální režim

 

n direct manual

Ruční režim může být zvolen v A a B pracovní skupině. Převodový poměr je řízen výhradně řidičem pomocí CVT páky. Vhodné zejména pro úkoly, které vyžadují specifické rychlosti pro různé podmínky.

 

 

 

Vlastnosti modelu Direct:

n direct

 

3. Motorová brzda

Má tři možnosti nastavení: zesílená, normální, volná. Tyto volby určují jak rychle bude traktor zpomalovat při uvolnění pojezdového pedálu.

 

4. Poloautomatické ovládání převodovky

Bezestupňová převodovka Valtra umožňuje obsluze upravit vztah mezi

převodovým poměrem a otáčkami motoru. Traktor umožňuje dva módy

1. Automatická kontrola trakce

Tento ovladač umožňuje nastavit max. kroutící moment traktoru přenesený na kola. Po zmáčknutí pojezdového pedálu tak můžete precizně kontrolovat množství přeneseného kroutícího momentu od maxima až po minimum.

 

2. Poměr rychlostí vpřed/vzad

Je-li otočný ovladač ve středové poloze, je poměr rychlostí vpřed/vzad stejný. Pootočením je možné poměr rychlosti vpřed/vzad redukovat v rozmezí 10 – 90% (bez omezení rychlosti v opačném směru).

 

 

 

 


Zobrazit více

Máte zájem? Napište nám nebo volejte 602 121 361

Opište prosím číselný kód z obrázku:  
Po odeslání zprávy Vás kontaktujeme nejpozději do 48 hodin
Naši partneři