forestmeri@forestmeri.cz +420 603 791 511
Konfigurátor

N série

VALTRA


Nové provedení a prvky výbavy čtyřválcových traktorů – výkon 105 až 185 koní

Valtra série N vstoupila do čtvrté generace. Čtyřválcové modely série N se nyní mohou pochlubit a pyšnit vlastnostmi, které mají jejich větší sourozenci – šestiválcové modely série T, jejíž čtvrtá generace byla představena před rokem. Nová série T se ukázala být velmi úspěšná a nyní se stejně úspěšný koncept zavádí v menší třídě traktorů, která se vyznačuje ještě kompaktnějšími rozměry a provedením.
Nová série N je nejsilnější čtyřválcový traktor na světě. Motor AGCO Power - Tier4 Final poskytuje výkon až 185 koní a 730 Nm točivého momentu. Valtra je průkopníkem ve výrobě vysoce výkonných čtyřválcových traktorů. Již v roce 1969 byl model Valmet 1100 představen jako první traktor na světě se čtyřválcovým přeplňovaným motorem o výkonu 115 koní. Od té doby si Valtra díky předchozím sériím M a N stále drží titul nejsilnějších čtyřválcových traktorů na světě.

Nová kabina nabízí vynikající komfort za všech pracovních podmínek

Nová kabina na čtvrté generaci traktorů série N je shodná s kabinami traktorů série T4. Nabízí vynikající výhled do všech stran (až 6,5 m2 prosklené plochy), a je velmi dobře odhlučněná (<70 db). Vybavení kabiny lze zvolit podle konkrétních požadavků a přání zákazníka, např. stěrač čelního skla s rozsahem 270°, čelní a zadní vyhřívané okno, systém otočného řízení TwinTrac a další. Při práci s čelním nakladačem ocení obsluha okno v přední části střechy, které umožňuje vynikající výhled na nakladač ve zvednuté poloze.

Kabina série N je k dispozici jako jednodveřová nebo dvoudveřová. Novou volbou je lesní kabina SkyView, která nabízí výborný výhled díky prosklení zadní části střechy polykarbonátovým sklem. Okno ve střeše je navíc vybaveno stěračem pro ještě lepší viditelnost. Pro práci v lese se výborně hodí úzké zadní blatníky
a ocelová palivová nádrž o objemu 160 l. Standardní velikost palivové nádrže je 250 l, volitelná velikost je 300 l, kapacita nádrže na AdBlue je 45 l.

Revoluce Powershift pokračuje

Čtvrtá generace série T započala revoluci v převodovkách Powershift, které se vyznačují podobnými vlastnostmi jako bezestupňové převodovky. Traktory s převodovkou Powershift jsou vybaveny asistentem rozjezdu do kopce Hill-hold, patentovaným hydraulickým asistentem a systémem kontroly trakce ASR Traction Control, které zajišťují snadné použití, ovládání a vysokou produktivitu i při práci v náročných podmínkách.
Systém ASR představuje úplnou novinku co se týká jeho použití v traktorech. Stejně jako v osobních automobilech, systém omezí výkon motoru v případě, že prokluz kol překročí nastavenou úroveň. Myšlenkou fungování systému ASR je pomoci řidiči udržovat co největší tahovou sílu při optimální spotřebě paliva a zároveň zabránění poškození půdy zvýšeným prokluzem kol.

Vhodné převodovky pro všechny druhy prací

Možnosti výběru převodovky na novém traktoru série N jsou širší než kdykoli předtím : HiTech, Active, Versu a Direct. První tři jsou převodovky Powershift, převodovka Direct je bezestupňová.

 

Modely HiTech mají zubové čerpadlo s výkonem 73 nebo 90 l/min. Hydraulické okruhy jsou u modelů HiTech a Active ovládány mechanicky, zatímco na modelech Versu a Direct jsou ovládány elektronicky. Modely Active, Versu a Direct mají axiální pístové čerpadlo hydrauliky se systémem load-sensing s výkonem 115, 160 nebo 200 l/min.

K dispozici je až sedm zadních hydraulických okruhů a čtyři čelní hydraulické okruhy.
V provedení HiTech jsou v nabídce modely N104, N114, N124, N134, N154 a N174, v provedení Active, Versu a Direct pak modely N134, N154 a N174.
Vývodová hřídel má tři rychlosti, k dispozici je i volba otáček vývodové hřídele v závislosti na pojezdu.

Motor AGCO Power Tier4 – průkopník v technologii SCR od roku 2009

Společnost AGCO Power zavedla technologii SCR do svých motorů v roce 2009 a neustále ji dále vyvíjí. Výsledkem je nejúspornější motor na trhu. Modely N104, N114 a N124 jsou poháněny čtyřválcovými motory o objemu 4,4 l, zatímco modely N134, N154 a N174 mají čtyřválcové motory o objemu 4,9 l. Systém SCR snižuje emise výfukových plynů bez potřeby filtru pevných částic, nebo systému recirkulace výfukových plynů. Pouze systém SCR snižuje spotřebu paliva a prodlužuje životnost motoru.
Technologie Valtra Sigma Power navyšuje výkon o 10 koní při práci s vývodovou hřídelí. U modelu N174 systém Simga+ poskytuje navíc 20 koní při zatížení vývodové hřídele. Všechny modely jsou vybaveny funkcí navyšování výkonu v dopravě.
N114 a N154 reprezentují tradiční modely EcoPower, ve kterých si může obsluha vybrat mezi ekonomickým a standardním režimem. V Eco režimu se otáčky motoru sníží o 10 až 20 %, a maximálního točivého momentu je dosaženo při nižších otáčkách. Režim Eco snižuje spotřebu paliva až o 10 % ve srovnání se standardním režimem.

Valtra_N4

  

Snadná obsluha a údržba

Čtvrtá generace série N má rozvor 2665 mm a poloměr otáčení pouhých 4,5 m. Traktor je velmi obratný při práci s čelním nakladačem, ale zároveň také stabilní při jízdě po silnici. Světlá výška je impozantních 55 cm, což ze série N činí vhodný traktor pro práci v lese a v těžkém terénu. Servisní interval 600 hodin šetří peníze a umožňuje nepřetržité práce během vrcholu sezóny. Plánovaná údržba může být také provedena rychleji než dříve. Při denní údržbě musí obsluha provést jen pět kontrolních úkonů, což lze provést velmi snadno.

Mnoho nových možností výbavy

Traktory série N jsou vyráběny na míru potřebám a přání zákazníků ve výrobním závodě v Suolahti ve Finsku. Na výběr jsou stovky volitelných prvků výbavy. Lze zvolit jedno ze sedmi různých barevných provedení nebo nekonečně mnoho barevných odstínů a dalších prvků výbavy prostřednictvím projektu Valltra Unlimited. Nová série N může být vybavena např. otočným řízením TwinTrac, telemetrickým systémem, automatickou navigací AutoGuide 3000 nebo přídavným topením.

Valtra N4Valtra N4Valtra N4Valtra N4Valtra N4Valtra N4Valtra N4

 Modely

Valtra N4 modely

Prospekt ke stažení


Zobrazit více

Dokumenty

Máte zájem? Napište nám nebo volejte 602 121 361

Po odeslání zprávy Vás kontaktujeme nejpozději do 48 hodin
Naši partneři