forestmeri@forestmeri.cz +420 603 791 511
Konfigurátor

S série

VALTRA


Více výkonu, více komfortu

Valtra představuje zcela novou řadu silných traktorů Série S. Tyto traktory nabízejí velkým podnikům a podnikům služeb více výkonu a komfortu než jakýkoliv jiný traktor. Nový traktor je nabízen v pěti modelových řadách od 270 do 370 koní.

Motor srdce S série

Traktor byl vyvíjen v těsné spolupráci s mateřskou společností AGCO. Srdcem a páteří nové Série S je motor AGCO SisuPower 8,4 CTA-4V (SisuDiesel) a bezestupňová převodovka AVT (AGCO Variable Transmission).

Valtra S série

SCR technologie snižování emisí

Nová Série S  představuje pokrokovou technologii snižování emisí motoru Selective Catalytic Reduction (SCR). Systém původně vyvinutý pro nákladní automobily je nyní poprvé použit v zemědělském sektoru. SCR funguje na principu snižování emisí pomocí vstřikování dusíkové sloučeniny AdBlue do výfukového systému. Představením tohoto systému se Valtra stává leadrem mezi traktorovými výrobci z pohledu ochrany životního prostředí. Nová Série S již dnes splňuje emisní normy Tier 3B platné od roku 2011. Spotřeba AdBlue činí přibližně 3% spotřeby nafty. To v praxi znamená, že 51 litrová nádrž pro AdBlue musí být naplněna přibližně jednou při třech tankováních nafty. SCR technologie nabízí mnoho výhod pro uživatele. Redukuje spotřebu paliva přibližně o 10%, umožňuje navýšení výkonu bez zatížení motoru zvyšující se teplotou. Výsledkem je delší životnost olejů a tím zvýšená životnost motoru. SCR je standardem u modelů S 352 a volitelně k dodání na všech ostatních S modelech a to již od modelu S 232.

SCR SCR

Převodovka AVT

Bezestupňová převodovka AGCO (AVT) reprezentuje odzkoušenou technologii, která nabízí traktorům mnoho cest jak zvýšit produktivitu. Pojezdová rychlost a otáčky mohou být nastaveny pomocí plynového pedálu, ručního ovládání nebo automaticky.

Tažná síla, hydraulika a závěsy  Série S umožňují snadnou práci i s nejnovější a největší závěsnou technikou. Zadní tříbodový závěs má dostatečnou zdvihovou sílu.. Výkon hydrauliky je 175 l/min, 6 hydraulických rozvaděčů a přímý vývod hydrauliky s load-sensing blokem jsou standardem.

Základní hmotnost traktoru 10 300 kg může být navýšena na hmotnost 14320 kg použitím přídavného závaží nebo až na hmotnost 17640 kg s dvoumontáží.

Kabina

Zcela nový komfort obsluhy je zajištěn novou prostornou luxusní kabinou. Tato nová kabina poskytuje excelentní výhled všemi směry. Volitelně může být do kabiny nainstalováno otočné řízení, které zvyšuje výkon v reversním směru. Odpružení kabiny na vzduchových měchách ve všech čtyřech rozích, spolu s přední odpruženou nápravou a na výstavě v Hannoveru oceněným aktivním odpružením kabiny AutoComfort, poskytne obsluze maximální komfort.

 

Ovládání SmartTouch

Valtra SmartTouch umožňuje obsluze snadnou dostupnost všech ovládacích prvků díky ergonomické loketní opěrce ve spojení s multifunkční ovládací pákou, ovládacími prvky hydraulických okruhů, tříbodového závěsu a vývodové hřídele, stejně jako dotykového displeje terminálu a panelu
s ovládacími tlačítky

.

Páka pojezdu s programovatelnými tlačítky umožňuje obsluze ovládat traktor aniž by musela zvednout ruku z loketní opěrky. Páka je na loketní opěrce umístěna ve svislé poloze, umožňující přirozenou polohu a pohyb ruky vpřed a vzad při ovládání pojezdu. Provedení multifunkční páky umožňuje obsluze odpočinou svému zápěstí a palci pokud právě ovládá kolébkové přepínače. Páka je opatřena měkkým gumovým povrchem příjemným na dotek, který zároveň zabraňuje sklouznutí ruky při jízdě v členitém terénu. Celou pákou se dá pohybovat do stran a vpřed a vzad, podobně jako s počítačovou myší.

Dotykový displej ovládacího terminálu o velikosti 9” je navržen pro snadné ovládání traktoru a všech jeho pokročilých funkcí jako je souvraťový management U-Pilot, automatické navádění Auto-Guide a další systémy precizního hospodářství. Ovládání terminálu je jednoduší a intuitivnější, nežli ovládání moderního chytrého telefonu: interaktivní obrázek traktoru umožňuje jednoduchý přístup ke všem funkcím a nastavení za méně než tři kliknutí nebo posunutí prstu po displeji. Prostřednictvím Valtra SmartTouch lze nastavit neomezené množství profilů uživatelů nebo nastavení jednotlivých strojů. Displej dokáže komunikovat a pracovat se systémem automatického řízení Auto-Guide, systémem ISOBUS i s obrazem z přídavných kamer, takže není potřeba žádných dalších přídavných monitorů, jež by snižovali výhled z kabiny.

   

 

Traktor je vybaven nastavitelnou citlivostí řízení, kdy sama obsluha si může rozhodnout kolik otáček volantu bude potřebovat na maximální otočení kol přední nápravy. Xenonové pracovní světlomety vpředu, vzadu, ale i po stranách zvyšují výkonnost i v noci. Kabina je vybavena chladicím boxem a v kabině je i plnohodnotná sedačka pro spolujezdce. Celkově má Série S velkou variabilnost doplňkové výbavy jako je ISO-Bus kompatibilita s nářadím, samonavádění po poli (včetně řízení), asistent řízení a dokonce i klimatizované sedadlo řidiče. Zákazník dostane opravdu vše po čem zatouží.

Prospekt ke stažení


Zobrazit více

Máte zájem? Napište nám nebo volejte 602 121 361

Po odeslání zprávy Vás kontaktujeme nejpozději do 48 hodin
Naši partneři