t hitech převodovka | Forest Meri
forestmeri@forestmeri.cz +420 603 791 511

Převodovka hitech

VALTRA Inc. Valtra T série  (141 - 215 hp) třetí generacelogo_valtra

PŘEVODOVKA HITECH


T Hitech převodovka

Mechanická převodovka nabízí buď 24 nebo 36 rychlostí. Ovládání převodovky je pomocí dvou mechanickýh pák. První řadící páka ovládá 4 základní rychlostní stupně z nichž každý má další 3 rychlosti pod zatížením. To je celkem 12 rychlostních stupnů. Rychlostní stupně se ovládájí pomocí tlačítka HiShift umístěného na řadící páce. Tlačítko HiShift nahrazuje spojkový pedál. Spojkový pedál může být samozřejmě kdykoliv použit – především v případech, kdy je kladen důraz na velkou přesnost (např. při připojování nářadí nebo manévrování ve stísněných prostorech).

Stupně pod zatížením se řadí tlačítkem navrchu řadící páky.

Druhá řadící páka redukuje rychlosti na silniční-polní (24+24) nebo na silniční-polní-plazivé (36+36)

 

t-serie-hitech

1. AUTOTRACTION (systém vyřazování rychlostí)


AutoTraction je velice oblíbenou vlastností uživatelů traktorů Valtra. AutoTraction je ideální pro práce, které važadují časté zastavování a rozjíždění jako je práce s čelním nakladačem, práce s lisem, otáčení na souvrati, přeprava nákladů nebo vysekávání krajů cest.

 

2. PROGRAMY AUTO 1 a AUTO 2


Výhody převodovky řazené pod zatížením se nejlépe projeví při pracech, které vyžadují časté řazení. Poweshift převodovka může být ovládána manuálně nebo pomocí dvou automatických programů. Auto 1 a Auto 2 mění převody automaticky když rychlost motoru klesne pod nastavené otáčky.

Auto1
Při výběru režimu Auto 1, bude systém automaticky měnit převodové stupně při práci. Systém vybere správnou rychlost na základě optimálního výkonu motoru a kroutícího momentu. Tento automatický program je vyvinut jak pro polní činnost tak pro užití při dopravě. Auto 1 pracuje také při snižování rychlosti tak pro užití při dopravě. Auto 1 pracuje také při snižování rychlosti, kdy si systém sám podřazuje. Auto 1 je ideální pro polní práce, práce vyžadující zapojení vývodové hřídele i pro přepravní činnost.

Auto 2
V režimu Auto 2 bude systém řadit na základě podmínek naprogramovaných obsluhou traktoru. Při různých specifických činnostech může řidič nastavit otáčky motoru, při kterých má dojít k přeřazení rychlosti. Systém poté bude řadit podle takto nastavených otáček motoru. Režim Auto 2 zvýrazní produktivitu a účinnost kombinace traktor + nářadí.

 

3. TEMPONAT

Tempomat umožňuje řidiči nastavit požadovanou rychlost jízdy nebo PTO rychlost. Stávající rychlost je udržována automaticky, bez ohledu na změny v zatížení. Při otáčení v souvratích nebo zastavení práce, můžete rychlost dočasně vrátit do klidové nebo jiné předem nastavené rychlosti stisknutím jediného tlačítka. Pracovní rychlost je pak opět automaticky obnovena stiskem tlačítka. S tempomatem je každodenní práce jednodušší a rychlejší. Kvalita a produktivita práce se rovněž zlepší.

 

n hitech

 

Elektrohydraulický reverzor
Všeobecně považovaný za nejlepší reversor na trhu, který umožňuje změnit směr jízdy rychle a plynule. Integrovaná ruční brzda v reversoru je také velice snadno použitelná.

Automatizovaná převodovka
Modely HiTech nabízejí možnost ovládat převodovku ve dvou módech automaticky. První mód je přednastavený výrobním závodem a bere v potaz především spotřebu, zatížení traktoru a výkon. Druhý mód si obsluha může nastavit sama podle otáček motoru traktoru. Stejně tak si může nastavit, při změně směru jízdy předřazený stupeň řazení pod zatížením (násobič). Tato vlastnost se využije především při práci s nakladačem.

 


Zobrazit více

Máte zájem? Napište nám nebo volejte 602 121 361

Opište prosím číselný kód z obrázku:  
Po odeslání zprávy Vás kontaktujeme nejpozději do 48 hodin
Naši partneři