forestmeri@forestmeri.cz +420 603 791 511
Konfigurátor

T série

VALTRA


Série T přichází s novou modelovou řadou HiTech a novými funkcemi

Čtvrtá generace traktorů Valtra série T přináší další nové funkce a vylepšení. Série T4 zahrnuje modely Hitech, Active, Versu a Direct, které jsou k dispozici v celém výkonovém spektru.

Motory AGCO POWER

Snížili jsme celkové provozní náklady snížením spotřeby paliva a emisí, aby jsme vyhověli předpisům pro motory Tier 4 Final/Stage 4, a přesto motor nadále dodával vysoký výkon vždy, když ho potřebujete. Současně jsme se zaměřili na zachování minimálních požadavků na údržbu a na reguláci emisí pouze pomocí selektívní katalytické redukce (SCR).

Motory AGCO jsou konstruované speciálně pro traktory a činnosti vyplývající z měnících se podmínek, ve kterých tyto traktory pracují. To se odráží v jejiich robustní konstrukci, trvanlivosti, spolehlivosti a extrémním kroutícím momentě.

Všechky traktory Série T jsou poháněné motory SisuDiesel Common Rail, které splňují nejnáročnější požadavky pro provoz v zemědělském, lesníckém i komunálním odvětví. Tyto motory splňují nejpřísnější emisní limity a zároveň jsou silnější a úspornější jak kdykoliv předtím. 

Modely T144 a T154 mají motor o objemu 6,6 l typ 66AWF; max. výkon 143 kW @ 1900 rpm; Max. toč. moment 800 Nm @ 1500 rpm

Modely T174 - T234 mají motor o objemu 7,4 l typ 74 AWF; max. výkon 184 kW @ 1900 rpm; max. toč. moment 1000 Nm @ 1500 rpm

Valtra T4 motor

Převodovka

Modely HiTech, Active a Versu jsou vybaveny převodovkou Powershift a model Direct bezestupňovou převodovkou.

Modely HiTech jsou vybaveny stejně jako modely Active a Versu revolučními převodovkami Powershift, mající vlastnosti a funkce bezestupňových převodovek. Ke standardním funkcím převodovek modelů Hitech patří asistent rozjezdu do kopce Hill-hold, automatická kontrola trakce AutoTraction a hydraulický asistent, které zajišťují snadné použití a ovládání a vysokou produktivitu i při práci v náročných podmínkách.

Valtra T4 převodovka

Společnost Valtra je jediným výrobcem traktorů na světě, který používá patentovaný systém hydraulického asistenta na traktorech s převodovkou Powershift. Hydraulický asistent při požadovaném zvýšeném průtoku hydraulického oleje automaticky zvýší otáčky motoru, aniž by došlo k ovlivnění rychlosti jízdy. Tuto funkci lze výborně využít např. při práci s čelním nakladačem.

Hydraulika

Modely HiTech mají zubové čerpadlo s výkonem 73 nebo 90 l/min a mechanicky ovládané hydraulické okruhy. Active má pístové čerpadlo se systémem load-sensing s výkonem až 200 l/min. Modely Hitech jsou základní variantou traktorů série T, vyznačují se snadnou obsluhou a spolehlivostí, a své uplatnění najdou při práci v agregacích se stroji s nižšími nároky na výkon hydrauliky. Modely Versu a Direct mají Load-sensingové čerpadlo a výkonu 115/160/200 litrů a hydraulické okruhy jsou ovládané elektronicky. 

Nové kabiny s několika vylepšeními

Traktory série T nyní nabízejí nové varianty kabiny. Kabina SkyView nabízí plochu prosklení téměř 7m2. Ochranný kovový rám chrání střechu před poškozením a zároveň může sloužit jako rampa např. pro montáž přídavných světel. Stěrač udržuje střešní okno čisté za všech podmínek, úzké zadní blatníky usnadňují jízdu mezi stromy. K dispozici pro práci v lesním hospodářství je i ocelová palivová nádrž.

Valtra T4 kabina

Další novou možností je kabina s jedněma dveřma, kdy pravá strana je celá prosklená a umožňuje obsluze ničím nerušený výhled např. na rameno sekačky.

VALTRA T4 kabinaVALTRA T4 kabinaVALTRA T4 kabinaVALTRA T4 kabinaVALTRA T4 kabinaVALTRA T4 kabinaValtra T4 kabina

Kabina dvěma dveřmi umožněn vstup do traktoru i z pravé strany. V nabídce jsou také elektricky ovládaná vyhřívaná zpětná zrcátka a vyhřívané čelní sklo. V zimních měsících obsluha ocení přídavné topení, které lze ovládat dálkově prostřednictvím mobilního telefonu.

Nové modely HiTech pokrývají celé výkonové spektrum série T – od modelu T144 po model T234.

Valtra T série

Prospekt ke stažení


Zobrazit více

Máte zájem? Napište nám nebo volejte 602 121 361

Po odeslání zprávy Vás kontaktujeme nejpozději do 48 hodin
Naši partneři