forestmeri@forestmeri.cz +420 603 791 511
Konfigurátor

HJ 172

průměr materiálu max. 17 cm

pohon hydraulikou traktoru - model G

pohon kardanem  vlastní okruh - model GT

Mám zájem
Varianta Dostupnost Cena
HJ-172-G Skladem 292 250 Kč bez DPH
HJ-172-GT Více než měsíc 325 000 Kč bez DPH

Nový štěpkovač Junkkari HJ 172 je vhodný pro zpracování stromů menších než 17 cm v průměru. Jako menší model má tento štěpkovač úhel podávání 45° k disku. Štěpkovač HJ 172 je dodáván ve dvou verzích, modelech G a GT. Moderní design HJ 172 zahrnuje samostatný rám a několik uživatelsky příjemných detailů. Štěpkovač HJ 172 má čtyři nože, které lze plynule nastavit v závislosti na požadované velikosti štěpky. Foukací křídla dokončí a efektivně vyfukují štěpku na požadované místo pomocí nastavitelného odhozového komínu.

Ve variantě G s pohonem od hydrauliky traktoru s potřebou oleje 20 l/min. při tlaku  140 bar se jedná o štěpkovač s příjemnou cenou a velmi dobrou kvalitou.

Napájení štěpkovače z hydrauliky traktoru je sice cenově příznivější v pořizovacích a provozních nákladech, ale je nutno či doporučeno na straně traktoru dodržet tyto parametry:

  • traktor by měl používat pouze hydraulický olej (ne převodový) týká se zvláště starších traktorů např. Zetor. 
  • traktor musí mít volnou vratku do nádrže bez protitlaku (možný problém s pohybem válců sekání válců, hřátí oleje) Řešení je přímý odtok do nádrže.
  • traktor musí mít možnost na jednom hydr. okruhu nastavení (omezení průtoku). Požadavek je na 20 l / min. Bez omezení průtoku může téct u novějších traktorů i 80 l/min. a více. Po určité době může nastat hřátí oleje, možné poškození hydromotorů apod. 
  • předpoklad aretace hydr. okruhu, aby šel stálý tlak.

Standardní výbavou je Stress control proti přetížení kroutícího momentu. Ten ochrání v případě velkého množství materiálu, nebo materiálu na hraně max. průměru jednak traktor a také štěpkovač. V těchto případech díky nastavení min. otáček zastaví vtahování materiálu a počká, až se otáčky dostanou opět do nastavené hodnoty a spustí opětovné vtahování.  

junkkari-sress-control

Vtahovací válce usnanují vkládání a zajišťují rovnoměrnou kvalitu štěpky. V případě ucpání je možné použít zpětný chod pro snadné vyčištění.

stepkovac-junkkari-hj-172

Štěpkovač je osazen masivním štěpkovacím diskem. Materiál je vkládán na štěpkovací disk pod úhlem - ostří dotýká materiálu vždy jako první. Tato vlastnost usnadňuje práci stroje a zároveň šetří vynaloženou energii, Ostří může být nastaveno podle požadované velikosti štěpky. Štěpkovací disk je opatřen vynášecími lopatkami,které spolu s otočnou výstupní naklápěcí koncovkou usnadňují rozhození štěpky či plnění odvozního prostředku.

stepkovac-junkkari-hj-172

 

Technické parametry

Model HJ 172 G/GT
Velikost vstupního otvoru (cm) 20 x 20
Průměr štěpkovacího disku (cm) 74
Hmotnost štěpkovacího disku (kg) 106
Počet nožů (ks) 4
Otáčky vývodové hřídele (ot/min) 540 - 1000
Nastavení vysunutí ostří (mm) 3 - 20
Maximální průměr štěpkovaného materiálu (cm) 17
Výkon (m3/h​) 4 - 8
Požadovaný příkon (kW/koní) 30-50/40-70
Hmotnost (kg) (G/GT) 672 / 727
Celková délka v pracovní pozici (cm) 240
Celková délka v transportní pozici (cm) 210
Celková šířka v pracovní pozici (cm) 160
Celková šířka v transportní pozici (cm) 170
Celková výška v transportní pozici (cm) 301
Hydraulické vkládání / počet vkládacích válců std. / 2
Elektronická kontrola přetížení No-stress std.
Nože na křoviny
volitelně

Mohlo by Vás také zajímat

Máte zájem? Napište nám nebo volejte 602 121 361

Po odeslání zprávy Vás kontaktujeme nejpozději do 48 hodin
Naši partneři