forestmeri@forestmeri.cz +420 603 791 511
Konfigurátor

ALSTOR 822 a 834

17. únor 2022

ALSTOR 8x8

     Švédský výrobce ALSTOR AB přichází v roce 2022 s novým modelem 822 a 834 představující 4. generaci mini-vyvážeček s pohonem 8x8.

Model 822 je model bez kabiny a model 834 je model s kabinou splňující normy OPS, FOPS a ROPS. Jedná se kompletně o nový stroj. Nové je přední šasí i zadní nakládací část, motor a převodovka.

ALSTOR 822Desing přední kapoty je nově zaoblený, zesílený a působí velice příjemně a poskytuje řidiči zlepšený výhled. Pod kapotou je 3-válcový motor YANMAR o výkonu 24 HP, větší hydraulické čerpadlo a další generace variátoru v konfigurci CVT, který je silnější a lépe pracuje v režimu nízkých a vyšších rychlostí (0-25 km/hod.)

Největší změnou je elektricky ovládaná uzávěrka diferenciálu přední a zadní boogie nápravy. Díky novému motoru Yanmar a nové konfiguraci CVT spolu s 3 stupňovou převodovkou + zpátečkou, Vám nový ALSTOR 822/834 poskytne větší výkon a lepší kontrolu v nerovném terénu.

Hydraulicky ovládané brzdy na všech 8 kolech + mechanická parkovací brzda poskytnou lepší brzdný výkon.

Podlaha kabiny je zcela rovná, nový a ergonomický plynový pedál, který je jak vpředu, tak vzadu umožňující reverzní řízení díky lehce otočné sedačce řidiče.

U modelu 822 bez kabiny je širší a silnější ochranný oblouk pro lepší výhled řidiče, celkově je pak daleko snazší vystoupení, nebo nastoupení do prostoru řidiče z obou stran.  

ALSTOR 822Za volantem se nachází nově odkládací schránka pro nářadí, svačinu či láhev s vodou a nachází se zde nabíjení pro telefon. Další schránka se nachází v podlaze kabiny.

Další zlepšení došlo v oblasti provádění údržby. Pod motorem je ochranný kryt přidělaný 6 šrouby, který když odstraníme, tak máme ještě lepší přístup pro výměnu oleje, řetězů apod. než bylo dříve.  Naftová nádrž je integrována do předního šasí.

Zadní nakládací část je také komplet nová a rám je tvořen jedním dílem s plochou rovnou podlahou. Zadní část s posledním párem klanic lze demontovat, pokud ho nepotřebujeme a získat tak ještě lepší možnost a více prostoru k pohybu kolem celé zadní části v blízkosti kol.  Příčníky klanic jsou silnější. Nakládací kapacita je 3 000 kg.

Kola teď mohou být volitelně o velikosti 27“ (standard 25“) volitelně lze vyztužit i vyztužení disků. Dále lze zvolit vyhřívání sedačky, extra pracovní světla, pomocný naviják a další příslušentví.

Standardní provedení zahrnuje hydraulický jeřáb Farma s dosahem 3,8m a zdvihovou sílou 350 kg s otočným rotátorem. Vícepákový rozvaděč, drapák 0,12; 4 ks LED světel, teploměr, palivoměr, počítadlo hodin a větší hydraulické čerpadlo.

Volitelně lze zvolit hydraulický jeřáb PALMS s dosahem 5,0 m a mechanickým dvoupákovým rozvaděčem, popřípadě EHC rozvaděč PARKER s mini-joysticky a 7“ displejem.  K dispozici je větší drapák 0,15, brzda rotátoru a zesílená otoč.

Více informací naleznete https://www.forestmeri.cz/alstor-822

ALSTOR 822

Naši partneři