forestmeri@forestmeri.cz +420 603 791 511
Konfigurátor

ALSTOR 850 H

   Alstor-850H-2023-08-30-CZ.pdf

NOVÝ MODEL 2023 harvesteru s pulzní hlavicí TAPIO 160 (25-30 cm)/ hydrostatický pohon 8x8

motor Kubota 3-válec, 25 HP

hydraulická ruka Farma 5,2m

Cena od: 2 800 000 Kč bez DPH
Konečná cena je závislá na výbavě a zvoleném příslušenství

Mám zájem

ALSTOR 8x8 model 850 HPředchůdce, 840 H, byl prvním čistým harvestorem Alstor a rychle si získal oblibu jak u vlastníků lesů, tak u dodavatelů. Díky dobrému výkonu a kompaktním rozměrům (o 70 cm kratší rozvor než vyvážecí souprava) zanechává perfektní výsledky v husté probírce s minimálním poškozením půdy.

S Alstor 850 H jsme udělali krok k plně profesionálnímu stroji, postavenému jako velký stroj, ale minimalistickým způsobem, aby se minimalizovala složitost, maximalizovala obsluha a provozní spolehlivost.

Hnací soustava

ALSTOR 8x8 model 850HU modelu Alstor 850 H jsme tvrdě pracovali na zjednodušení a zefektivnění hnacího ústrojí, abychom z motoru získali více a aby bylo řízení stroje co nejjednodušší.

Hydrostatická převodovka řídí rychlost, což zabraňuje přetížení motoru a maximalizuje trakci v závislosti na výkonu motoru v daném okamžiku.

Tradiční vysoký převodový stupeň již není k dispozici, ale stroj vždy poskytuje plnou trakci při rozjezdu a rychlost lze pak zcela plynule upravovat 0-10 km/h v obou směrech bez zastavování pro změnu směru. Stálý pohon 8 kol s kardanem znamená, že máte vždy pohon a brzdy na všech 8 kolech.

Uzamykatelné přední a zadní diferenciály poskytují výrazně lepší poloměr otáčení v lese než tuhá náprava, zatímco možnost uzávěrky diferenciálů poskytuje maximální průchodnost v těžkém terénu.

Stroj je nyní standardně vybaven automatickou parkovací brzdou, která stroj automaticky zabrzdí po uvolnění pedálu pojezdu nebo při vypnutí motoru.

Zadní část

Alstor 8x8 model 850 HZadní část stroje pochází z 840 H a jedná se o oceňovanou a osvědčenou konstrukci.

Značný sklon jeřábu o neuvěřitelných +25 až -12 stupňů poskytuje bezkonkurenční dostupnost a flexibilitu v lese. Odnímatelná závaží o celkové hmotnosti 920 kg dodávají stroji fantastickou stabilitu, když se pohybuje se stromy v porostu.

Absence zámku pasu maximalizuje pohodlí v kabině a robustní opěrné nohy poskytují v případě potřeby maximální stabilitu v obtížném terénu.

Jeřáb je paralelní jeřáb švédské výroby Mowi 5,2 metru.

Ergonomie, radost z jízdy a efektivita

Alstor 8x8 model 850 HVolitelně je k dispozici nové čerpadlo s proměnnou regulací výkonu, které může poskytnout až dvojnásobný průtok oleje ve srovnání s Alstor 840. To poskytuje pocit z jeřábu, který byl dříve zažíván pouze u velkých strojů, kde lze funkce spouštět současně vysokou rychlostí bez překážek, a také dává pulzní kácecí hlavici výrazně lepší výkon.

Díky našemu jedinečně jednoduchému a efektivnímu způsobu ovládání hydrauliky může funkce, která to potřebuje, vždy využít plný výkon motoru, ať už jde o pohon, řízení, jeřáb nebo agregát, aniž by hrozilo přetížení motoru.

Prostředí kabiny 

Alstor 8x8 model 850 HU Alstor 850 H jsou standardem mini páčky a nový větší 7“ dotykový displej. Celý stroj včetně agregátu je řízen osvědčeným hardwarem od společnosti Parker. Alstor vyvíjí software sám v prostředí IQAN společnosti Parker. To poskytuje maximálně stabilní systém, zatímco jedinečný kód Alstor umožňuje vytvářet výhody ve srovnání s našimi konkurenty, jako jsou individuální volby řidiče s nastavitelnými parametry, volitelná tlačítka, chytrá automatizace harvestorové jednotky atd.

Bez ohledu na to, jakou značku stroje jste dříve řídili, si nyní můžete nastavit prostředí řidiče přesně tak, jak chcete.

Alstor 850 H se zaměřuje na uživatele, kteří musí ve svém stroji sedět 8 hodin denně, a je tedy jasnou volbou v lese jak pro samostatně hospodařící vlastníky lesů, tak pro úplné profesionály.

Pracovní prostředí v nové kabině působí prémiovým dojmem, kde úroveň hluku a pohodlí řidiče byly povýšeny na zcela novou úroveň. Větší prostor pro nohy, lepší odkládací plochy, výrazně lepší výhled, vodní podlahové vytápění a možnost výběru skutečné profesionální sedačky jsou některé z výhod, které zažijete.

Potkávací světla a směrovky jsou nyní standardně integrovány v rámu kabiny.

Naše kabina je samozřejmě testována na ROPS/FOPS/OPS.

Provozní spolehlivost a snadná obsluha

Pro celkovou hospodárnost je důležitým faktorem servis a spolehlivost. S novým předním podvozkem a hnacím ústrojím na Alstoru 850 H jsme minimalizovali počet součástí v systémech, jak mechanických, tak elektrických, takže stroj bude provozně spolehlivý a dlouhodobě se bude snadno a levně udržovat. Máme například pouze převodové čerpadlo a čerpadlo jeřábu/agregátu s minimem hadic a ventilů od známých výrobců.

Palivová nádrž má nyní celých 70 litrů.

V převodovce nejsou otevřené řetězy ani ozubené převody, ale vše běží v olejové lázni pro minimální údržbu.

Sklopná kabina Alstor 850 umožňuje snadný přístup ke všem komponentům hnacího ústrojí a všechny filtry a vypouštěcí zátky jsou nyní shromážděny pod odnímatelnou břišní deskou pro minimální rozlití.

Díky systému Parker a jedinečnému způsobu používání softwaru od společnosti Alstor se může společnost Alstor snadno vzdáleně připojit ke stroji pro bleskově rychlé řešení problémů a aktualizace softwaru.

Model 850 H
Hydraulický jeřáb MOWI P25 pararelní jeřáb 5,2m/550 kg na plný výsuv. Naklápění jeřábu +25 až -12 stupňů.
Ovládání  EHC rozvaděč Parker s mini-joystick i pro ovládání pojezdu vzad. 
Harvesterová hlavice TAPIO 160 pulzní hlavice. Max. průměr 25-30 cm. Měřené délky standard, měření průměr volitelně. Hmotnost 215 kg. Vlastní software. 
Motor 3-válcový dieslový  Kubota 25 hP
El. systém 12V, generátor 60 A
Převodovka plynulá hydrostatická převodovka.
Pohon - mechanický

stálý pohon 8 kol s rozdělovací převodovkou, kardanem a uzamykatelnými předními a zadními diferenciály. Boogie nápravy z vysokopevnostní oceli s řetězy v olejové lázni.

Brzdy hydrostatické brzdy na všech 8 kol a hydraulická automatická parkovací brzda.
Řízení - hydrostatické posilovač Orbitrol
Rychlost (km/hod.) 0 - 10
Pneu 27x13.5-12  8-pláten
Šířka (mm) 1650
Délka (mm) 4500
Výška (mm) 2000
Hmotnost (kg) 4000 (vč. odnímatelného závaží 920 kg)
Palivová nádrž (l)  70
 Jako příslušenství si můžete zvolit následující výbavu:
  • Měření průměru
  • Hydraulický naviják namontovaný na HR
  • Elektricky vyhřívaná sedačka
  • Klimatizace
  • Extra pracovní LED světla
  • Záběrové řetězy na 25‘‘ kola
  • Gumové pásy s ocelovými příčniky a s hnacím kolem (trvale na stroji)
  • Kolopásy na standardní kola
  • a další 

Mohlo by Vás také zajímat

Máte zájem? Napište nám nebo volejte 602 121 361

Po odeslání zprávy Vás kontaktujeme nejpozději do 48 hodin
Naši partneři