forestmeri@forestmeri.cz +420 603 791 511
Konfigurátor

STEYR TERRUS CVT

   Prospekt-Steyr-Terrus-cvt-cz    steyr-stepka-88c32

250 - 300 koní

6 válcový motor / objem 6 728 cm3

CVT plynulá převodovka

3 modely Terrus 6250 - 6270 - 6300

Cena od: 0 Kč bez DPH
Konečná cena je závislá na výbavě a zvoleném příslušenství

Mám zájem

Vrcholem nabídky traktorů STEYR nyní patří nový STEYR TERRUS CVT, který lze považovat za obrovský posun, jak v nabídce traktorů tohoto věhlasného rakouského výrobce, ale také skvělé řešení pro Váš les nebo pro poskytování služeb v lesnictví, které potřebují ideální traktor pro práce s lesní frézou, nebo práce se štěpkovačem. Tři modelové řady o výkonech 250, 270 a 300 koňských sil, Vám nabízí dostatek výkonu pro každou tuto práci.

Motor

Nová modelová řada STEYR TERRUS CVT byla vytvořena na základě požadavků evropských zemědělců a vychází z dlouholetých zkušeností, jak z rakouských, tak evropských polí. Základem pro úspěch je silný a osvědčený motor o objemu 6,7 l s technologií řešení emisí třídy Tier 4 Final pomocí patentované technologie Hi-eSCR, která si vystačí pouze s diesel-oxidačním katalyzátorem a technologií SCR bez dalšího příslušenství, jako je recirkulace výfukových plynů EGR a nebo filtr pevných částic. Motor je vybaven elektronicky řízeným turbodmychadlem eVGT a umožňuje rychlé reakce na požadavky obsluhy a vysoký točivý moment i při nízkých otáčkách motoru. Maximální točivý moment, který traktor dosahuje, je 1282 Nm při 1400 min-1. A dalším důležitým parametrem je maximální výkon, kde parametr překonává hodnotu 300 koní při 1800 min-1.

Úspora paliva

Důležitým faktorem pro každého provozovatele je měrná spotřeba paliva, která při měření nezávislou organizací DLG dosáhla hodnoty 249 g/kWh při testu PowerMix. Pohonná jednotka STEYR 6,7 l NEF je dobře známá z modelů STEYR  CVT a PROFI, ale pro vyšší výkon byli přepracovány některé komponenty. Například zesílená hlava válců pro vyšší tepelné zatížení, dále olejová vana motoru, která se stala nosným prvkem přední nápravy s úctyhodnou hmotností 236 kg zaručující vynikající tahové vlastnosti traktoru.  Pro nerušenou celodenní práci na poli byla traktoru STEYR TERRUS CVT navržena bezkonkurenční palivová nádrž o objemu 630 litrů paliva a právě tato hodnota je výsledkem požadavků evropských uživatelů, pro které je klíčovým parametrem produktivita.

Předovka CVT

Převodové ústrojí CVT bylo také přepracováno pro přenášení vyššího točivého momentu motoru. Plynulý převod umožňuje pohyb od 30 m/h až po 43 km/h bez jakékoliv změny rozsahu. Pro maximální účinnost jsou tyto převodovky s děleným tokem točivého momentu vybaveny čtyřmi rozsahy, které zajišťují výtečnou účinnost při tahových nebo i transportních pracích. I převodové ústrojí je vybaveno řadou inovací, kterými je například funkce „Kick-Down“. Ta zajišťuje při rychlém došlápnutí plynového pedálu maximálního výkonu motoru a změnu převodového poměru, tak aby traktor pdosahoval maximálního zrychlení. Samozřejmostí je systém S-Tronic, který zajišťuje při dosáhnutí požadované pojezdové rychlosti snížení otáček motoru na optimální spotřebu paliva. 
Převodové ústrojí CVT je při pojezdové rychlosti 43 km/h schopno zaručit otáčky motoru pouze 1300 min-1 pro ideální měrnou spotřebu paliva.

Vývodový hřídel

Důležitou roli u univerzálního traktoru hrají funkce, které zvyšují možnosti použití. Přispívá k tomu zadní čtyřrychlostní vývodový hřídel, který nabízí v základní výbavě všechny běžně používané rychlosti. Neobvyklou specialitou je však přední vývodový hřídel, který nabízí dvourychlostní variantu s běžnými 1000 ot./min a pak variantu 1000 ECO, která může uspořit 2-3 litry paliva za hodinu provozu. 

Hydraulický systém

Silný hydraulický systém je standardem každého traktoru STEYR a ani nový TERRUS CVT není výjimkou. Standardně je vybaven hydrogenerátorem o výkonu 165 l/min a na přání lze traktor vybavit hydrogenerátorem o výkonu 225 l/min. Zadní vnější okruhy lze vybavit až pěti vývody plus Power-Beyond. Středové vnější okruhy jsou využívány pro ovládání předního tříbodového závěsu a traktor může být vybaven až třemi, pro ovládání dalších hydromotorů.

Tříbodový závěs

Přední tříbodový závěs je vůbec malé umělecké dílo, které se zvedací kapacitou až 5821 kg zaručí rozsáhlé možností využití. Svým designem přesně zapadá do koncepce těžkého, ale univerzálního traktoru pro každodenní použití. Jen pro doplnění lze přední tříbodový závěs vybavit nízkotlakou vratkou, ISOBUS zásuvkou pro ovládání závěsného zařízení nebo přesným managementem ovládáním. Důležitým parametrem jsou také parametryzadního tříbodového závěsu, který disponuje zvedací kapacitou až 11058 kg a stará se o to dvojice externích pístů o průměru 120 mm. Zadní tříbodový zavěs si lze vybrat ve variantě kategorie 3 nebo 3/4N. Speciální výbavou můžou být hydraulicky stavitelné stabilizátory nebo horní táhlo.

Odpružená náprava

Již zmíněné robustní ukotvení přední nápravy pod motorem zajišťuje prodloužený bod přední nápravy do středu traktoru pro perfektní tahové vlastnosti a jedná se o tzv. sedlový typ. Přední odpružená náprava je kategorie STEYR 4.75 a umožňuje výkyv až 6° a o odpružení se stará dvojice pístu, které dovolují zdvih při dopravě až 110 mm. Skvělé pak překonává nerovnosti, jak v lese, tak v dopravě. Poloměr otáčení, který přední náprava dovoluje, pak dosahuje hodnoty 7,7 m. Pro vyšší bezpečnost při dopravě lze traktor vybavit předními brzdami nebo i systémem ABS.

Kabina

Pro pohodlnou práci po celý pracovní den jsou traktory TERRUS CVT vybavovány nízkofrekvenčními sedadly s možností i kožené varianty s odvětráváním nebo vyhříváním. Jedná se o poslední generaci sedadel, které umožňují po celý pracovní den udržovat obsluhu v konstantní výšce a v příjemné frekvenci. Standardem je také kožený volant včetně červeného prošívání. Za speciální novou funkci traktoru můžeme považovat systém reaktivního řízení, které při zatočení předních kol automaticky vrací traktor do přímého směru. Pro maximální požitek z jízdy lze kabinu vybavit i vzduchovým odpružením.

Osvětlení

STEYR TERRUS CVT je taktéž připraven na práci v noci s plnou sadou LED světel dokonale změní i práci v noci na příjemnou. Intenzita osvětlení pracovních světel dosahuje hodnoty 1800 lumenů a celkově může traktor osvětlit až 20 pracovních světel.

Název/parametr 

MOTOR - Počet válců / objem [cm3] / Plnění motoru Jmen. výkon ISO TR 14396-2000/25/EG [kW/k] Jmenovité otáčky [1/min] Max. točivý moment / při otáčkách [Nm/1/min] Převýšení toč. momentu OECD [%]
6250 TERRUS CVT 6 / 6728 / Turbodmychadlem eGVT a mezichladič 184 / 250 2100 1173 / 1400 40
6270 TERRUS CVT 6 / 6728 / Turbodmychadlem eGVT a mezichladič 199 / 271 2100 1194 / 1400 32
6300 TERRUS CVT 6 / 6728 / Turbodmychadlem eGVT a mezichladič 221 / 300 2100 1282 / 1500 28

Máte zájem? Napište nám nebo volejte 602 121 361

Po odeslání zprávy Vás kontaktujeme nejpozději do 48 hodin
Naši partneři