forestmeri@forestmeri.cz +420 603 791 511
Konfigurátor

HJ 262

průměr materiálu max. 26 cm

pohon hydraulikou traktoru - model G

pohon kardanem  vlastní okruh - model GT

příprava pro vkládání hydr. rukou - model GTC

 

Mám zájem
Varianta Dostupnost Cena
HJ-262-G Více než měsíc 0 Kč bez DPH
HJ-262-GT Více než měsíc 0 Kč bez DPH
HJ-262-GTC Více než měsíc 0 Kč bez DPH

HJ 262 G je štěpkovač s přímým podáváním materiálu. Kvalita štěpky přímých podávaných štěpkovačů je extrémně vysoká a jsou zvláště vhodné pro použití jako topné palivo do kotlů, protože štěpkovaný materiál je usekáván kolmo na vlákno. Podávací otvor je v úhlu 90 stupňů k válci štěpkovače. HJ 262 je stroj se dvěma různými rychlostmi pro potřebnou práci. Vyšší rychlost rotace produkuje převážně štěpky pro kompost. Nižší rychlost se používá pro štípání tvrdšího dřeva. Štěpkovač HJ 262 je k dispozici jako modely G / GT / GTC.

Napájení štěpkovače z hydrauliky traktoru je sice cenově příznivější v pořizovacích a provozních nákladech, ale je nutno či doporučeno na straně traktoru dodržet tyto parametry:

  • traktor by měl používat pouze hydraulický olej (ne převodový) týká se zvláště starších traktorů např. Zetor. 
  • traktor musí mít volnou vratku do nádrže bez protitlaku (možný problém s pohybem válců sekání válců, hřátí oleje) Řešení je přímý odtok do nádrže.
  • traktor musí mít možnost na jednom hydr. okruhu nastavení (omezení průtoku). Požadavek je na 20 l / min. Bez omezení průtoku může téct u novějších traktorů i 80 l/min. a více. Po určité době může nastat hřátí oleje, možné poškození hydromotorů apod. 
  • předpoklad aretace hydr. okruhu, aby šel stálý tlak.

Model HJ 262 GT je téměř identický: jediný rozdíl je v tom, že jeho podávací zařízení má samostatnou hydraulickou nádrž a čerpadlo. To znamená, že není potřeba žádná další hydraulika. Tato verze je velmi užitečná, zejména pokud je štěpkovač používán s několika traktory. 

Nový manuální přívodní žlab je nyní delší a otevřenější. Přední část je pevná, ale zadní část lze pro přepravu snadno zvednout. Vstup je řízen elektrickými tlačítky na obou stranách skluzu. Stress control je standardním vybavením a usnadňuje operátorům práci. Pokud otáčky traktoru klesnou, automaticky zastaví přívod, odstaví dřevo od disku a poté pokračuje v podávání, když se otáčky vrátí na pracovní úroveň. Žlutá lišta kolem žlabu zaručuje bezpečnost uživatele. Okamžitě zastaví přísun, pokud je stlačen například částmi těla.

stepkovac-junkkari-hj-262

HJ 262 GTC je verze pro podávání hydraulickým jeřábem a má vlastní hydraulický systém jako model GT. Má také jiný, silnější přívodní žlab a elektrické ovládání s řídicí jednotkou Wizard C +. S řídicí jednotkou a sadou pedálů můžete ovládat přívodní válce a vyhazovací komín z kabiny traktoru. Standardním prvkem je také řídicí jednotka No-Stress. Můžeme také nabídnout několik sad montážních dílů, které kombinují jeřáb s tříbodovým závěsem a štěpkovač dohromady jako jeden celek.

stepkovac-junkkari-hj-262-gtc

Disky jsou dodávány se čtyřmi noži, které můžete plynule nastavovat v závislosti na požadované velikosti dřevní štěpky. Vynášecí lopatky finalizují dřevní štěpku a efektivně vyfouknou třísky na požadované místo pomocí nastavitelného vyhazovacího komínu.

Technické parametry

Model HJ 262 G/GT/GTC
Velikost vstupního otvoru (cm) 26 x 26
Průměr štěpkovacího disku (cm) 98
Hmotnost štěpkovacího disku (kg) 240
Počet nožů (ks) 4
Otáčky vývodové hřídele (ot/min) 540 - 1000
Nastavení vysunutí ostří (mm) 3 - 20
Maximální průměr štěpkovaného materiálu (cm) 26
Výkon (m3/h​) 7 - 30
Požadovaný příkon (kW/koní) 40-90/55-125
Hmotnost (kg) (G/GT/GTC) 870 / 920 / 930
Celková délka v pracovní pozici (cm) 260 / 260 / 230
Celková délka v transportní pozici (cm) 210 / 210 / 230
Celková šířka v transportní pozici (cm) 134
Celkový výška v transportní pozici (cm) 290
Hydraulické vkládání / počet vkládacích válců std. / 2
Elektronická kontrola přetížení No-stress std.
Nože na křoviny
volitelně
Prodloužení komínu o 1m
volitelně
Příprava na vkládání hydraulickou rukou
 - / - / std.

Mohlo by Vás také zajímat

Máte zájem? Napište nám nebo volejte 602 121 361

Po odeslání zprávy Vás kontaktujeme nejpozději do 48 hodin
Naši partneři