forestmeri@forestmeri.cz +420 603 791 511
Konfigurátor

XB Bionic

   Hauer-Prospekt-XB-Bionic-CZ-04-17

čelní nakladač XB Bionic s vnitřním mechanickým paralelním vedením

pro traktory od 65 - 280 HP

modely 50 / 70 / 90 / 110 / 130 / 150 / 170 / 190 

Cena od: 0 Kč bez DPH
Konečná cena je závislá na výbavě a zvoleném příslušenství

Mám zájem

Řada XB Bionic je nejnovější řada čelních nakladačů, kde se poprvé v historii společnosti konstruktéři nechali inspirovat přírodou. Například vnější kostra korýšů ukazuje, že stabilní vnější plášť poskytuje dokonalou ochranu pro všechny části uvnitř. To umožňuje obrněným zvířatům, jako je humr, chytit se bleskurychle s obrovskou silou. 

Na základě tohoto a dalších přírodních principů byl vyvinut nový čelní nakladač řady XB Bionic. Pro první krok byly navrženy stabilní ramena nakladače a nový příčný nosník, který zajišťuje ochranu všech pohyblivých částí a ovládacích prvků, jakož i sklopných válců. Pro tento účel byl vytvořen zcela nový mechanický paralelní naváděcí systémX-Kinematic. S těmito a mnoha dalšími inovacemi nastavuje XB Bionic nové standardy pro čelní nakladače.

HAUER XB Bionic

 

Obrovské výhody této nové konstrukce šetřící prostor jsou nejlépe demonstrovány přímým porovnáním rozměrů nakladače XB Bionic a modelové řady VX

HAUER XB Bionic

 

Zvláštní inovace X-Kinematic vyplývá ze skutečnosti, že mechanický rovnoběžník je definován jeho úhlopříčkami místo jeho stran. Tato unikátní vlastnost umožňuje konstrukci v nejmenším možném prostoru a integraci do dutiny ramena nakladače.

 

 

Na rozdíl od běžných čelních nakladačů umožňuje X-Kinematic stejně jako konstrukce trojúhelníkových a podélných kolébek kompletní integraci naklápěcích válců do výložníku ramene nakladače. 

Pomocí této konstrukce je funkce otočného válce obrácena. Když je tedy pracovní nástroj zasunut, použije se celá plocha základny pístu, čímž se maximalizuje síla válce. 

Naproti tomu při vyklápění je využívána prstencová plocha válce, díky čemuž je s menším množstvím oleje dosahováno rychlejšího pohybu. 

HAUER XB Bionic

 

Parkovací podpěry jsou obzvláště robustní a vybavené ozubenými hřebeny. To umožňuje odstavení a zavěšení i na nerovném povrchu, což se v praxi děje velmi často. 

HAUER XB Bionic

 

Konstrukcí profilu ramena nakladače a příčného nosníku s dvojitou stěnou byla vytvořena konstrukce odolná proti zkroucení, která je vhodná pro nejnáročnější provozní podmínky. Všechny ventily a hydraulické komponenty jsou umístěny v příčném nosníku . Díky tomu jsou optimálně chráněni před pádem, zejména v lese.

HAUER XB Bionic

 

Páka pro odemykání nářadí a hydraulické rychlospojky pro připojení aktivního nářadí jsou umístěny společně na levé straně rychloupínacího zařízení a díky tomu jsou pohodlně přístupné řidiči.

HAUER XB Bionic

 

Optimální výhled na pracovní plochu!

Integrací paralelního vedení do ramene nakladače se značně rozšiřuje zorné pole řidiče.

HAUER XB Bionoc

 

Nový systém konzol TBS-HV je optimalizován pro přenos zvláště velkých sil umístěním upevňovacích bodů a 60 mm silných ložiskových šroubů. Počínaje typem nakladače XB 130 Bionic je nový 
systém držáků sériově vybaven automatickým zamykáním. Odemykání se snadno provádí pomocí ruční páky při parkování čelního nakladače.

HAUER XB Bionic

 

 .

Mohlo by Vás také zajímat

Máte zájem? Napište nám nebo volejte 602 121 361

Po odeslání zprávy Vás kontaktujeme nejpozději do 48 hodin
Naši partneři