forestmeri@forestmeri.cz +420 603 791 511
Konfigurátor

HYPRO procesory

NAARVA


Švédská firma HYPRO AB je již více než 20 let výrobcem známých procesorů prodávaných pod stejnojmenným označením HYPRO. Procesory lze charakterizovat slovy: vynikající výkon - dlouhá životnost - nízké náklady na provoz a údržbu Veškeré komponenty, které firma používá k výrobě procesorů, jsou od renomovaných dodavatelů (např. hydraulika DANFOSS, čerpadla SAUER, atd.). Na základě praktických poznatků lze konstatovat, že s procesorem lze dosáhnout minimálně dvoutřetinového výkonu ve srovnání se speciálním harvestorem. V některých případech je výkon naprosto srovnatelný.

Procesory HYPRO jsou nesené, upevněné na TBZ traktoru. Mají vlastní hydraulický systém s axiálním pístovým čerpadlem (LS) poháněným z náhonu traktoru. Jsou vybaveny navijákem s rádiovým ovládáním, hydraulickou rukou, odvětvovacími noži a harvestorovou pilou. Funkce procesoru jsou ovládány hydraulickým pákovým rozvaděčem umístěným na stroji, model 755 je ovládán joysticky umístěnými v kabině traktoru. Procesory HYPRO jsou vybaveny originálním měřícím zařízením HYPRO s možností kalibrace, které pomocí fotobuňky měří délku a průměr, vyhodnocuje výsledky a může být doplněno tiskárnou. 

Procesory jsou vyráběny ve třech velikostech. Nejmenší HYPRO 450 XL má podávaní pouze z jedné strany a zpracovává kmeny o úřezu do 35 cm. Je vhodný do prvních probírek a do mýtních těžeb ve slabé hmotě. HYPRO 450 LS je střední velikosti a má stejné ovládání i podávání. Je určen pro zpracování kmenů o úřezu do 40 cm od první probírky až po mýtní těžbu. Procesor HYPRO 555 je rovněž střední velikosti a zpracovává kmeny do úřezu 40 cm. Je ovládán joysticky z kabiny traktoru a má otočný stůl o 280°. Není však vybaven vlastní hydraulickou rukou Nejsilnější procesor HYPRO 755 je ovládaný z kabiny traktoru pomocí joysticků. Zpracovává kmeny s úřezem až do 45 cm a je vhodný pro nasazení od probírek až po mýtní těžby. Tento model je vybaven rukou s dvojitým teleskopem s dosahem až 7 m a pracovním stolem s úhlem otáčení 280°, což umožňuje podávání z obou stran a usnadňuje třídění sortimentů. Čerpadlo a olejová nádrž jsou umístěny na přední části traktoru. 

Nejnovějším modelem je procesor HYPRO 755 s vlastní hydraulickou rukou a navijákem umístěný na podvozku a tažený na oji. Čerpadlo a nádrž jsou součástí stroje a jsou poháněny kardanem, jako je tomu u menších modelů.


Zobrazit více

Máte zájem? Napište nám nebo volejte 602 121 361

Po odeslání zprávy Vás kontaktujeme nejpozději do 48 hodin
Naši partneři