forestmeri@forestmeri.cz +420 603 791 511
Konfigurátor

O nás

Firma FOREST MERI s.r.o. se od svého založení v roce 2002 zabývá dovozem a prodejem strojů a zařízení do lesnictví a částečně i zemědělství a komunální sféry. Sortiment nabízených strojů pochází především ze Skandinávie a Německa.

V současné době díky komplexní nabídce lesnických strojů je firma FOREST MERI s.r.o. opravdovým specialistou na lesní techniku a je největším prodejcem lesní techniky v České a Slovenské republice.

Firma FOREST MERI s.r.o. je výhradním zástupcem následujících firem pro Českou republiku, případně Slovenskou republiku:

  • SUOKONE Oy, Finsko – výrobce fréz MERI CRUSHRES (CZ, SK)
  • LKT, výrobce LKT s.r.o. Trstěná Slovensko – výrobce speciálních kolových traktorů LKT (CZ)
  • SEPPI M. S.p.A. / AG – výrobce fréz a mulčovačů SEPPI (CZ)
  • Laitilan Metalli Laine Oy, Finsko – výrobce šněkových štěpkovačů a kotoučových pil LAIMET (CZ)
  • AB ALSTOR, Švédsko – výrobce mini-forwarderu ALSTOR 8x8 (CZ, SK)
  • Wikar Oy AB, Finsko - výrobce vývažecích vleků KRONOS (CZ)
  • Pentin Paja OY, Finsko - výrobce střihacích a harvesterových hlavic NAARVA (CZ)

Nosným produktem, který firma nabízí jsou finské traktory VALTRA, které jsou považovány za jedny z nejlepších pro lesnické práce. K těmto traktorům jsou pak nabízeny další stroje a příslušenství, vč. výroby vlastních lesnických nástaveb. Cílem je nabídnout ucelený a komplexní sortiment strojů a zařízení pro všechny lesnické práce.

Součástí prodejního programu naší firmy jsou rovněž frézy na úpravu cest HEN AG od německého stejnojmenného výrobce, navijáky IGLAND od norského výrobce Igland A/S, dále navijáky od slovinské firmy KRPAN , estonské vyvážecí vleky PALMS, švédské vleky HYPRO spolu s finskými vyvážecími vleky KRONOS.

Poslední novinkou jsou české vyvážecí vleky AGAMA.

V neposlední řadě to jsou dánské štěpkovače LINDDANA a rakouské drtiče MUS-MAX.

Sekci malé techniky zastupuje výše zmíněný švédský ALSTOR 8x8 a dále pak hlavice NAARVA a v neposlední řadě český výrobce železného koně FOREST HORSE, firma Engineering Blatná s.r.o. Patří sem také i švédský výrobce procesorů HYPRO.

Dále naše firma vyrábí prostřednictvím sesterské firmy KOVO FOREST s.r.o. lesnické nástavby pod označením FOREST PROFI, pro všechny modely traktorů VALTRA případně na další značky dle požadavku zákazníka. Do nástaveb jsou po různých zkušenosztech převážně používány navijáky IGLAND. Jako čelní nakladač dodáváme VALTRA-QUICKE.

Provádíme i montáž hydraulických ruk na traktory pomocí JAKE rámu finské firmy Uusimäen Konepaja Oy.

Součástí výroby lesních nástaveb a příslušenství k traktorům je i výroba SHRNOVAČE KLESTU.

Aby nabídka byla komplexní, nabízíme širokou řadu vynikajících strojů na výrobu a zpracování palivového dřeva POSCH.

V rámci své činnosti nabízí firma možnost dodání použité techniky z tuzemska i ze zahraničí. 

Záruční a pozáruční servis strojů a zařízení do lesnictví

Veškerý záruční a pozáruční servis na námi nabízené stroje poskytujeme v našem autorizovaném servisním středisku ve Slavkově u Brna a pak zejména přímo u našich zákazníků po celé ČR a Slovensku. 

Firmu FOREST MERI s.r.o. tvoří lidé, kteří mají z minulosti přímé zkušenosti s řízením lesní výroby a souvisejícími činnostmi, včetně obchodu se dřevem, nákladní dopravou a školkařskou činností. Dále s výrobou lesních strojů a zařízení a v neposlední řadě se servisem a opravou těchto strojů a zařízení.

Ale hlavně firmu FOREST MERI s.r.o. tvoří lidé, zaměstnanci, kolegové a kamarádi, které tato práce BAVÍ a snaží se jí dělat srdcem a s přátelským přístupem.

Naši partneři