Vyvážecí souprava ALSTOR 8x8 | Forest Meri
forestmeri@forestmeri.cz +420 603 791 511
Konfigurátor

ALSTOR 8x8

ALSTOR 8x8 logo


ALSTOR AB je švédská firma, která začala svoji činnost v roce 1998. V roce 1999 vyjel první Alstor 8×8 z výrobního závodu v Dingle, Bohuslän. Rodinný podnik s 20 zaměstnanci nyní vede syn zakladatele Kristian Laurell, který hrdě pokračuje ve výrobě výhradně švédského produktu. 

Vize malého, výkonného stroje, který je unikátní zejména svoji dostupností v terénu se ukázala jako správná. Dokazuje to více jak 1000 prodaných strojů a zastoupení ve Švédsku, Německu, Skotsku, Irsku, Holansku, V.Británii, Norsku, Finsku, Dánsku, Kanadě, Rakousku a České republice. 

ALSTOR 8x8 je malý, čiperný off-road stroj, který může jet kamkoli. Alstor je svými majiteli oceňován pro robustní a flexibilní konstrukci, která poskytuje jednoduchý servis a dobrou hospodárnost.

ALSTOR 8x8 je specifický tím, že pohon 8x8 je zajištěn jednak mechanicky a v posledních modelech také hydrostaticky. Od motoru je moment veden přes rozběhovou spojku v kole variátoru, dále variátorem na vstupní hřídel převodovky a odtud opět mechanicky hřídelemi k přední a zadní boogie nápravě. Nově je přidán elektrický zámek diferenciálu. Rozvodovka je také mechanická a pohon kol je řešen řetězy na obou stranách, který jsou v olejové lázni a každý z nich pohání jednu boogie nápravu.

Kloubové řízení, mechanický pohon všech osmi kol, dovoluje stroji snadno zdolat, všechny druhy terénů. Kvůli jeho ovladatelnosti a jednoduchosti,má ALSTOR 8x8 mnoho oblastí použití. 

Stroj je k dispozici s širokou škálou příslušenství, takž