forestmeri@forestmeri.cz +420 603 791 511
Konfigurátor

České vleky Agama – vyvážečky nejen pro drsnější podmínky

13. listopad 2019

Vyvážečky Agama patří k nejkvalitnějším vyvážecím vlekům současného trhu. Díky odolné konstrukci snesou i vyšší námahu a jsou ideální pro náročnější lesnaté terény. Proč jim dát přednost před zahraničními výrobky?

Pokud pátráte po kvalitní lesní technice, jistě vám společnosti jako Hypro či Kronos nejsou zcela neznámé. Není však třeba spoléhat se čistě na přístroje pocházející ze zahraničí. České vleky Agama jsou zárukou kvality a profesionality, která vám usnadní práci. Testují se totiž již několik let v náročných podmínkách.

Snadno seženete náhradní díly

Český výrobce má mnoho výhod – jednou z nich je třeba i to, že v případě potřeby nebudete na náhradní díly muset čekat dlouho. Vleky Agama jako jediné, vznikají kompletně v české firmě. Pyšní se vysokou kvalitou a skvělým technickým i bezpečnostním vybavením – naprostý komfort při práci máte jistý. Samozřejmostí je individuální přístup k požadavkům zákazníka.

Mimořádně pevnou konstrukci tvoří dvojitý vysokopevnostní rám doplněný navíc středovou výztuhou, který vyvážečkám zaručuje dlouhou životnost a zabraňuje kroucení či jinému poškození. Nedochází k únavě materiálu jako u výrobků jiných firem – konstrukce obstojí vysokou námahu i přetěžování.

Volitelnou výbavou jsou hydromotory v kolech, které se sami deaktivují při překročení rychlosti 3-5 km/h. Levnější možností pro méně obtížné terény je vložený trakční váleček mezi koly.

Jaké vleky lze pořídit?

Ve výrobní řadě LV seženete vyvážečky schválené pro provoz po pozemní komunikaci, které vynikají odolnou konstrukcí s nízkou hmotností. Můžete vybírat ze čtyř různých typů vyvážeček (LV6, LV8, LV10 a LV14) s rozdílnou nosností nákladu – od 6 až do 14 tun.

Jsou navrženy a vybaveny tak, aby vám zjednodušily práci. Vyvážečka Aga LV6 se například hodí do probírkových těžeb. Je široká pouhých 2 000 milimetrů a dokáže se otočit i na užších cestách. Je přímo uzpůsobena k bezproblémovému pohybu lesním porostem.

Hydraulické rameno ke snadnému nakládání

Vyvážečkám nechybí ani hydraulická ruka řady AL, vyrobená z kvalitního materiálu Hardox, která vám zajistí rychlé a snadné nakládání stromů. Hodí se i do extrémních podmínek – testovala se více než 10 let při těžbě v Brazílii. Můžete vybírat hned z několika typů hydraulických jeřábů – s dosahem ramene od 7 do 9,7 m, s odlišnou hmotností, výkonem, rychlostí otáčení a dalšími technickými parametry. Pro každou vyvážečku je doporučen jiný typ hydraulické ruky – například hydraulická ruka AL 570 se doporučuje k vlekům LV6 a LV8.

Pokud si při výběru nebudete vědět rady, neváhejte se na ně obrátit.

Naši partneři