forestmeri@forestmeri.cz +420 603 791 511
Konfigurátor

FOREST MERI se stala výhradním zástupcem LKT v ČR

08. červen 2021

Vážení zákazníci, přátelé a kamarádi,

     minulý týden jsme Vám oznámili ukončení obchodních a servisních aktivit spojených se značkou EQUUS. Tuto skutečnost jsme již věděli chvíli dopředu a samozřejmě jsme přemýšleli co dál a jaký stroj by bylo nejlepší nabídnout. Nabízelo se několik možností, ale po zvážení všech důležitých faktorů a to i s ohledem na předchozí zkušenosti s prodejem SLKT, což nebyl jen Equus, ale i Welte, jsme se rozhodli, že naše první cesta povede na východ.

Můžeme Vám tedy oznámit, že od 1.7.2021 se FOREST MERI s.r.o. stává výhradním zastoupením v České republice pro legendární stroje LKT z Trstěné.

Tuto značku asi není třeba představovat. Je dostatečně známa a to i díky více než 17000 ks vyrobených strojů.

V tomto roce navíc slaví LKT 50 let od výroby prvního modelu, kterým byl LKT 75.

Za tu dobu 50 let se toho událo hodně. Vyrobilo se více než 18 modelů v padesáti provedeních. Hledaly se nové řešení, cesty, inovace, technologie. Některé se osvědčily méně a některé fungují dodnes.

Naše spolupráce s LKT tedy začíná nejen v době tohoto významného a úctyhodného jubilea, ale také v době, kdy LKT představuje zcela nové a inovované modely LKT 60; LKT 81 ITL; LKT 130 ITL; LKT 150; LKT 210.  Kromě LKT 81 ITL již mají všechny nejnovější motory s STAGE V. od amerického výrobce CUMMINS. Modely ITL nabízí hydrodynamickou převodovku a ostatní modely hydrostatickou.  

Osobně máme velkou radost z modelu LKT 60, protože potřebu malého traktoru jsme cítili již dávno a říkali jsme to všem výrobcům v minulosti, ale víceméně bez odezvy.

Dalším modelem, který má dle nás také potenciál v ČR, je nový šesti kolový model kombi stroje LKT 210. 

Dohodě předcházela návštěva výrobního závodu, kam jsme s sebou vzali i naše servisní techniky, aby i oni mohli říci svůj názor na současné LKT z pohledu servisních prací i v porovnání s předchozími zkušenostmi. Zpět jsme odjížděli s velmi pozitivními pocity. Musíme říci, že LKT udělalo za poslední dva roky velmi dobrou práci a že jsme viděli úplně jiné stroje, než které zná asi většina uživatelů, nebo příznivců a že opravdu snesou srovnání s tradičními zahraničními výrobci a špičkou v oboru a to nejen díky použití osvědčených a kvalitních komponentů, ale i díky zavedenému certifikovanému systému výroby a vše s tím spojeného.

Pokud bychom měli zmínit co vidíme z našeho pohledu ať už obchodního, nebo servisního jako pozitivní, tak by to bylo:  

  • motory Stage V. CUMMINS, které známe z Equusu
  • kvalitní a osvědčené hydraulické ruky EPSILON PALFINGER, které používá i WELTE, HSM aj.
  • hydraulika DANFOSS
  • nápravy NAF a nápravy DANA SPACER
  • hydrostatická převodovka DANFOSS
  • dvoumotorová rozvodovka DANA tu mj. používá pouze WELTE a HSM
  • nová koncepce rámu, středového uložení a uložení pístnic
  • nová koncepce kabiny
  • celkově velmi dobrý přístup ke komponentům z pohledu servisu a běžné údržby.

Probrali jsme i systém pravidelných servisních školení, objednávek náhradních dílů, katalogů ND, systém změn ve výrobě u jednotlivých strojů a systému jejich evidence, vzájemnou komunikaci z hlediska obchodu, servisu a podpory ze strany výrobce, prohlédli si sklad náhradních dílů.

Jsme na začátku a vzájemná spolupráce se bude ještě vyvíjet a dolaďovat na obou stranách, ale už teď můžeme říci, že se na tuto spolupráci velmi těšíme a doufáme, že přinese radost a užitek nejen nám a výrobci, ale hlavně a zejména Vám, našim zákazníkům a budoucím uživatelům LKT.  

 

FOREST MERI s.r.o.

Slavkov u Brna 8.6.2021 

Naši partneři