forestmeri@forestmeri.cz +420 603 791 511
Konfigurátor

Mulčovače SEPPI M – efektivní údržba travnatých ploch

30. září 2020

Nevíte si rady s údržbou vašeho sadu či zahrady? Mulčovače vám ušetří čas i zbytečnou námahu. Jaké typy mulčovačů na trhu pořídíte a podle čeho vybírat?

Mulčovače jsou užitečné nejen proto, že značně urychlí vaši práci, ale rovněž díky tomu, že trávu nasekají na malé kousky a ta následně poslouží coby přírodní hnojivo. Nemusíte ji nikam shrnovat nebo vysypávat ze zásobníku. Stačí ji zkrátka nechat na místě – v zahradě, sadu i na poli. Rozdrcená hmota je na pozemku rozložena rovnoměrně a usnadňuje tak přístup různých organismů – materiál se rychleji rozkládá a přináší přírodě užitek.

K světově nejuznávanějším výrobcům mulčovacích sekaček patří známá italská firma SEPPI M.

Mulčovače SEPPI M – záruka kvality

Firma SEPPI M existuje již od roku 1939. Díky dlouholetým zkušenostem své stroje neustále vylepšuje a dovede je dokonale přizpůsobit potřebám zákazníka. Jejich produkty jsou kvalitní, spolehlivé, přesné a vhodné i do náročnějších podmínek.

Značka nabízí různé typy zemědělských i komunálních mulčovačů – od středních přes těžké, výložníkové, svahové a pick-up mulčovače s podávacím zařízením až po rotační sekačky. Mohou sloužit k udržování travnatých ploch, okolí cest, vinic i k vysekávání příkopů. Vždy je nutno vybírat dle vašich potřeb. U žádného mulčovače SEPPI nechybí výškově nastavitelný podpůrný válec (do 5 cm).

Mulčovač pro komunální údržbu a zemědělství

Vhodným strojem za malý traktor je střední cepový mulčovač SMWA s, který vám umožní přední i zadní zapojení. S jeho pomocí snadno posekáte trávu, ale také keře do průměru 5 cm. Umožňuje lineární hydraulický posun (až o 27 cm), je vybaven oboustrannou převodovkou, vývodovou hřídelí, nastavitelným zadním krytem rotoru i přední ochranou. Na přání jej můžete pořídit také s hydraulickým zametačem XAN se třemi lopatkami či postřikovacím systémem XID.

Pokud ale chcete mulčovač využít spíše v lesnictví, zapátrejte po těžkých mulčovacích strojích řady WBS.

Mulčovače pro vinohrady a sady

Pro práci ve vinohradu či sadu jsou praktické pick-up mulčovače, díky kterým nebudete muset odřezané větve odstraňovat ručně (SMO pick-up). V nepravidelných řádcích zase oceníte rotační sekačku APPLE vario s variabilní pracovní šířkou a nastavitelnou výškou sečení.

Jak na údržbu svahů?

Svahové mulčovače SEPPI se hodí i do hůře přístupných oblastí (břehy řek) či k úpravě strmých svahů a sadů. Díky bočnímu posunu a náklonu mohou pracovat pod úhlem od + 90 do - 65°, v závislosti na tom, který stroj si vyberete. Perfektní k mulčování větších ploch je například profesionální příkopový mulčovač SAV s hydraulickým bočním posunem 84–152 cm. 

Naši partneři