forestmeri@forestmeri.cz +420 603 791 511
Konfigurátor

NOVÁ VALTRA A4

28. únor 2017

New Valtra A4


Nová Valtra série A4 představena na výstavě SIMA v Paříži 

Nová Valtra série A4 je první traktor Valtra čtvrté generace, který se vyrábí jak v Suolahti ve Finsku tak v Mogi das Cruzes v Brazílii, což z něj dělá opravdu globální traktor. Traktory čtvrté generace série A jsou úplně nové, odráží hodnoty značky Valtra, a výstižně je charakterizuje slogan: Your Working Machine (Váš Pracovní Stroj).

Nové kompaktní motory

Modely série A4 jsou poháněny motory AGCO Power, vybavené nejmodernějšími technologiemi a splňující emisní normu Stage 4. Tři nejmenší modely mají motory o objemu 3,3 l, zatímco 4 nejsilnější modely mají motory s objemem 4,4 l. Všechny motory se vyznačují čtyř ventilovou technologií, a zcela novým vstřikovacím systémem Common rail, který poskytuje vysoký výkon při nízké spotřebě paliva. Ke snížení emisí oxidů dusíku je použita technologie selektivní katalitické redukce SCR, motory tak plní emisní normu Stage 4. Stejně důležité je plnění požadavků zákazníků na vysoký výkon a nízkou spotřebu paliva. Nejmenší model s označením A74 je s ohledem na efektivitu nákladů vybaven technologií pro snižování emisí cEGR – jedná se o recirkulací výfukových plynů s ochlazováním.

Více možností volby podvozku

Nová série A pokrývá velmi široké výkonové spektrum od 75 do 130 koní. To je možné díky chytrému stavebnicovému systému. K dispozici jsou tři různé velikosti podvozku, což umožňuje nabídnout modely s širokým výkonovým rozpětím, se společnými konstrukčními prvky a komponenty. Technické provedení se odráží i v celkovém vzhledu traktoru. A nebyla by to Valtra kdyby se i série A4 nevyznačovala velkou světlou výškou a průchodností v náročném terénu. Téměř 50 % traktorů série A a N jsou objednány s čelním nakladačem montovaným přímo ve výrobním závodě. Nová čtvrtá generace série A je k dispozici s novou řadou čelních nakladačů řady G, jež se vyznačují lepším výhledem a větší mírou stability.

Univerzální převodovky

V nové sérii A je použita osvědčená mechanická převodovka s reverzací pod zatížením HiTech, která je známá i z ostatních modelů traktorů Valtra. Převodovka má 2 rozsahy a celkem 12 převodových stupňů vpřed/vzad. K řazení slouží 2 řadící páky. Volitelnou výbavou jsou plazivé rychlosti, kdy při 1400 ot/min se traktor pohybuje rychlostí pouhých 90 m/h a dále se tak rozšiřují možnosti použití traktoru. Citlivost reverzace lze nastavit podle preferencí obsluhy traktoru, tak, aby vyhovovala jízdním návykům obsluhy i druhu vykonávané práce. Navíc nechybí funkce automatické kontroly trakce AutoTraction a řazení bez použití spojkového pedálu HiShift, které dále ulehčují jízdu a ovládání traktoru. Převodovky s mechanickou reverzací pak budou dostupné pro zákazníky s menšími nároky na komfort ovládání.

Zvedací síla až 52 kN, průtok hydraulického čerpadla až 98 l/min

Nová série A přichází po vzoru ostatních modelů traktorů Valtra s elektronicky ovládaným zadním tříbodovým závěsem AutoControl. Chytrý stavebnicový podvozek umožňuje každému z modelů série A4 dosáhnout zvedací síly až 52 kN. Zubové hydraulické čerpadlo poskytuje dostatečný výkon pro všechny druhy vykonávaných prací. Průtok až 98 l/min zaručuje rychlé ovládání čelního nakladače i dalších přípojných strojů. Traktory série A mohou být vybaveny až třemi zadními hydraulickými okruhy včetně regulace průtoku v rámci volitelné výbavy.

Úplně nová kabina

Série A4 charakterizuje zcela nová kabina poskytující nejvíce prostoru ve své třídě. Nová kabina splňuje požadavky na funkčnost a komfort a umožnuje příjemné a jednoduché ovládání traktoru. Vynikající ergonomie je doplněna elektronickým ovládáním zadního tříbodového závěsu a spínáním pohonu přední nápravy, uzávěrky diferenciálu a vývodové hřídele. Kabina je velmi tichá, nechybí v ní palubní počítač a plnohodnotné sedadlo spolujezdce. Nezapomněli jsme ani na zadní LED světla, obdobně jako u traktorů série N a T.

Uživatelské prostředí v kabině je stejné jako v ostatních traktorech Valtra, i při náročných a dlouhých pracovních dnech se budete cítit odpočatí. Šířka kabiny a výhled je srovnatelný s kabinou na traktorech série N4 a T4 pouze u nejmenších modelů A4 je kabina o něco kratší. Samozřejmě že nechybí sedadlo obsluhy otočné o 180° pro ulehčení a zefektivnění práce v opačném směru.

Nová série A vyrobená podle potřeb a přání zákazníků

Stejně jako všechny traktory Valtra tak i nová série A je vyrobená ve výrobním závodě ve Finsku na míru podle přání zákazníků. Stavebnicová konstrukce a stovky kombinací volitelných prvků výbavy znamená, že čtvrtá generace traktorů série A se plně přizpůsobí potřebám zákazníků. Další úpravy nad rámec systému Valtra a la Carte je možné provést ve studiu Unlimited.

První dodání zákazníkům během léta

Nová Valtra série A vyráběná v Suolahti bude představena na veletrhu Sima v Paříži. Sériová výroba začne v létě. V červenci se pak s novými modely série A seznámí první zákazníci.

VALTRA A4 modely

 

 

 Forest Meri s.r.o. 27.2.2017

 

 

Naši partneři