forestmeri@forestmeri.cz +420 603 791 511
Konfigurátor

Výkonné vyvážečky ALSTOR – Lesní traktory do náročných terénů

25. srpen 2023

Objevte revoluční svět malých lesních traktorů od švédské společnosti ALSTOR AB. S jejich výkonnými stroji budete schopni bez námahy přepravovat klády i v složitém terénu a hustém lese. Přečtěte si, proč jsou vyvážečky ALSTOR 8x8 vynikající volbou pro efektivní lesnické práce.

Švédská tradice ALSTOR AB

Historie švédské firmy ALSTOR AB sahá až do roku 1998, kdy začala svou činnost. V následujícím roce 1999 spatřil světlo světa první model Alstor 8×8, který vyjel z výrobního závodu v Dingle, Bohuslän. Z malého rodinného podniku s pouhými 20 zaměstnanci se postupem času stal velký hráč na trhu. Dnes je firma vedená Kristianem Laurellem, synem zakladatele, který s hrdostí pokračuje ve výrobě výhradně švédských produktů. Značka ALSTOR AB se zasloužila o revoluci v oblasti lesní techniky a díky svým inovativním strojům a technickým řešením pokračuje na své úspěšné cestě.

ALSTOR 8x8 - do lesa i z lesa

Řada strojů ALSTOR 8x8 představuje malé, ale výkonné lesní traktory, které se mohou pohybovat kdekoliv. Právě tato unikátní kombinace výkonnosti a schopnosti zvládat náročný terén udělala z těchto strojů průkopníky v oboru.Vyvážečka má nosnost až 3 tuny a šířku 1,57 metru. ALSTOR 8x8 se vyznačuje inovativními technickými řešeními, která umožňují pohon všech osmi kol. V posledních modelech byl přidán hydrostatický pohon, což znamená, že stroj může dosáhnout nejen mechanické trakce, ale také hydrostatického pohonu kol. Toto řešení společně s dalšími technickými vylepšeními, jako je elektrický zámek diferenciálu a olejová lázeň pro řetězy, umožňuje snadnější pohyb v náročném lesním terénu.

Výhodou typu ALSTOR 8x8 je také možnost přizpůsobení stroje podle individuálních potřeb. Široká škála příslušenství umožňuje optimalizovat stroj pro konkrétní úkoly a prostředí, ve kterém bude používán – od hydraulických jeřábů různých typů přes kácecí pulsní hlavici TAPIO 160 až po klimatizaci, kameru a naftové topení. Více než tisíc prodaných kusů a zastoupení v desítce zemí světa včetně České republiky, svědčí o úspěchu tohoto modelu.

Nová generace strojů ALSTOR

Rok 2021 znamenal další vývoj a vylepšení pro řadu ALSTOR 8x8. Třetí a čtvrtá generace strojů ALSTOR 8X8 nyní nabízí pět variant.

ALSTOR 822 a 834

Varianty 822 bez kabiny / 834 s kabinou přináší kromě designových vylepšení také plynový pedál, který je jak vpředu, tak vzadu a otočnou sedačku, což umožňuje reverzní řízení. Největší změnou je elektricky ovládaná uzávěrka diferenciálu přední a zadní boogie nápravy. Díky novému motoru Yanmar a konfiguraci CVT spolu s třístupňovou převodovkou + zpátečkou poskytnou nové modely Alstor 822/834 větší výkon a lepší kontrolu v nerovném terénu.

ALSTOR 841 a 840 PRO

Model 841 vychází z oceňovaných, robustních a osvědčených základů předchozích modelů 833 a 821 a byl vyvinut do podoby stroje, který přitahuje jak profesionální dodavatele prací, tak i samostatně hospodařícího vlastníka lesa. Tento model je vybaven hydrostatickou převodovkou a uzamykatelným diferenciálem vpředu a vzadu. U modelu je možné odstranit všechny klanice a instalovat pulzní nebo štípací hlavici, nebo probírkový procesor. S novým 5 metrovým jeřábem Palms vám stroj umožní provádět složité práce. Varianta ALSTOR 840 PRO má k výše zmíněnému ještě komfortní kabinu.

ALSTOR 840 H

Tento model nese označení H jako harvestor, což napovídá, že zvládne lesnické práce od A do Z. Vychází z modelu Alstor 840 PRO a má stejný pohon a zcela nový zadní přívěs. S kratším rozvorem má harvestor mnohem menší poloměr otáčení a při hustém prořezávání je považován za neuvěřitelně precizní. Stroj je velmi stabilní díky 4 odnímatelným závažím. Se silným jeřábem Mowi P25 zvládnete opracovat i těžko dostupné kmeny.

Tyto stroje se staly nepostradatelnými nástroji pro přepravu klád a opracování kmenů, a to jak pro velké, tak malé vlastníky lesů. Pokud máte o některý z modelů ALSTOR zájem, či další dotazy, neváhejte nás kontaktovat. Se vším vám rádi pomůžeme.

Naši partneři