forestmeri@forestmeri.cz +420 603 791 511
Konfigurátor

STEYR KOMPAKT

   Prospekt STEYR KOMPAKT    Prospekt STEYR v lese

75 - 115 koní

4-válcový model / objem 3 400 cm3

kompaktní model pro  lesnické práce

KOMPAKT 4075 - 4085 - 4095 - 4105 - 4115

Cena od: 0 Kč bez DPH
Konečná cena je závislá na výbavě a zvoleném příslušenství

Mám zájem

Modelová řada STEYR Kompakt je vstupenkou do světa traktorů Steryr. Představuje kompaktní a univerzální traktory. Díky svým rozměrům nebo excelentní viditelnosti z kabiny se tyto kompaktní traktory perfektně hodí pro práci v lese. Jelikož si plně uvědomujeme náročnost a nebezpečnost práce v lese, nabízíme speciální program STEYR FORST v červeno-bílé nebo oranžovo-bílé barvě, který obsahuje úplnou ochranu do lesa včetně přídavného vybavení splňující bezpečnostní homologaci FOPS a OPS, pokud je to požadováno. Samozřejmostí je standardní lesnická nástavba STEYR PROFI nebo FOREST PROFI od naší společnosti.

MOTOR

Motory modelu Kompakt jsou 4válcové a objemu 3,4 litru s vysokotlakým systémem Common Rail se vstřikovacím tlakem 160 MPa a s mezichladičem stlačeného vzduchu. Až 35% nárůst točivého momentu pro vysoká zatížení. Max. výkon je dosažen již při 1900 ot/min. Robustní konstrukce bloku z litiny zajišťuje odolnost pro všechny zemědělské aplikace. Motory jsou vybaveny externím chlazením EGR, následně upravuje emise filtr pevných částic (DPF) a oxidační filtr pro redukci nespálených uhlovodíků (DOC). Motory plní přísnou emisní normu TIER 4a. Objem palivové nádrže 115 litrů pro dlouhé dny. Interval výměny motorového oleje je 600 mth.

Můžete se plně na tyto lehké a velice obratné traktory spolehnout. Vynikají silnými čtyřválcovými motory, nízkými provozními náklady a předním tříbodovým závěsem, čímž se stávají nepostradatelným pomocníkem pro lehké a středně těžké lesnické práce. Hodí se zejména pro práce v probírkových porostech, při těžbě dřeva v mýtních těžbách a perfektně pro práce v podrostu. Traktor je možno kombinovat i pro práci s čelním rampovačem a zadním tříbodovýcm navijákem. Nebojte se náročné práce, luxusní kabina a integrované ovládací prvky zajistí optimální a bezpečné pracovní klima.

PŘEVODOVÉ ÚSTROJÍ

Modelová řada STEYR Kompakt lze vybavit mechanickými převodovkami 12x12 i včetně plazivých rychlostí od 130 m/h. Další možnosti jsou převodovky s elektrohydraulickým reverzorem včetně 2° Powershiftu opět s možností plazivých převodů s celkovým počtem rychlostí 40 vpřed a 40 rychlostí vzad. Nově nabízení převodová ústrojí u modelu KOMPAKT prošla, také generačním proměnou a nyní lze kombinovat elektrohydraulická reverzace s násobičem točivého momentu včetně plazivých rychlostí. Poměrně složitou věc, lze také vyjádřit jednoduše: 40x40. Nově bude nabízeno i velmi netradiční převodové ústrojí a to pouze s osmi převodovými stupni vpřed a vzad. Samozřejmě nejoblíbenější převodové ústrojí 24x24 s dvoustupňovým násobičem a elektrohydraulickou reverzací zůstalo na svém místě včetně speciální funkce natavení agresivity reverzace ve 3 krocích.

OBRATNOST NA PRVNÍM MÍSTĚ

Jak už napovídá název modelové řady, traktory vynikají díky svým kompaktním rozměrům a nízkou průjezdní výškou vysokou obratnostní a manévrovatelností. Poskytují maximální produktivitu a efektivitu při práci v hůře dostupných místech jako jsou lesy. Nenechte se však zmást jejich velikostí, silné čtyřválcové motory s objemem 3 387 cm3 a vysokotlakým systémem Common Rail se vstřikovacím tlakem 160 MPa si hravě poradí i s prací v lese. 

NERUŠENÝ VÝHLED

Velkorysé dimenzování kabiny, jako je velké střešní okno se sluneční clonou pro práci s čelním rampovačem nebo nakladačem, poskytuje výborný rozhled a úžasný pocit velkého prostoru, který byste si jinak užili pouze u velkých traktorů. Vysoký komfort a příjemné pracovní prostředí zajišťuje klimatizace s 10 výdechy umístěnými v přední části kabiny, odpružené sedadlo s natáčením o 15° v obou směrech, výkonná audio soustava, pohodlný Multicontroller.

BEZPEČNOSTNÍ HOMOLOGACE FOPS A OPS

Bezpečnost obsluhy při práci v lese patří k nejdůležitějším. Nabízíme speciální lesní úpravu STEYR FORST přímo z výrobního závodu, která splňuje nejpřísnější bezpečnostní homologace FOPS a OPS. Součástí úpravy je masivní ochrana STEYR proti větvím ve 4 nebo 6sloupkovém provedení, ochranná síť zadních a bočních oken, ochranná mřížka na střeše a před zadním oknem, které lze navíc vyrobit z makrolonu odolného proti rozbití.

ÚPLNÁ OCHRANA DO LESA

Kromě ochrany obsluhy je velice důležité ochránit i váš traktor a díky speciální lesní ochraně předejít zbytečnému poničení. Již z výroby nabízíme ochranu přední masky, která zamezuje vniknutí cizích předmětů nebo zajišťuje ochranu při padání větví. Při přejíždění a manipulaci v lese doporučujeme ochranu přední nápravy při najetí na pařezy či jiné překážky nebo ochranu SCR katalyzátoru. V nabídce je i masivní ochrana motoru, převodového ústrojí, palivové nádrže nebo i zadní rozvodovky.

LESNÍ PNEUMATIKY

Aby nedošlo k nežádoucímu defektu pneumatik nebo poničení ráfků, vybavujeme traktory STEYR vysoce odolnými lesními pneumatikami NOKIAN, které navíc disponují zesílenými lesními ráfky a vysoce kvalitními disky. Na výběr jsou diagonální nebo radiální typy pneumatik NOKIAN o různých rozměrech řady TR Forst a TR Multiplus. Pro maximální ochranu nabízíme i lesní ochranu ventilků.

LESNICKÉ PŘÍSLUŠENSTVÍ

Ke speciální lesní úpravě traktorů STEYR bezpochyby patří i široká škála lesního příslušenství. Z nabídky si můžete vybrat například rychloběžné lesní frézy SEPPI nebo pomaloběžně frézy SUOKONE. Nechybí ani profesionální navijáky značky IGLAND a KRPAN, nebo kvalitní rampovače a vyvážečky. Nabízíme i české řešení přímo do českých lesů, a to STEYR UKT, který obsahuje pevný naviják a přední rampovač.

ODNÍMATELNÁ ZRCÁTKA A ZKRÁCENÉ SCHŮDKY

Abychom vám co nejvíce usnadnili náročnou práci v lese, mysleli jsme i na ty nejmenší detaily. Příkladem jsou rychle odnímatelná zpětné zrcátka pro práci v hůře přístupných lesích a zkrácené nástupní schůdky, které by mohly vadit při přejezdu pařezů a jiných překážek. Na přání je možné dodat i zúžené zadní blatníky a paket LED světel pro pohodlnou a bezpečnu práci i při stmívání.

Co o produktu říkají naši zákazníci

„Originální řešení pro lesní sektor, které je u značky STEYR dostupné přímo z výrobního závodu, je nejlepší volbou. Jednotlivé komponenty jsou kvalitně zpracované, robustní a na traktoru správně uchycené. Ve spojení s čelním nakladačem HYDRAC je MULTI skvělým pomocníkem pro práci v lese.“ – Lukáš Simandl, Vysočina

 

Název/parametr

KOMPAKT

ecotech

MOTOR - Počet válců / objem [cm3] / Plnění motoru Jmen. výkon ISO TR 14396-2000/25/EG [kW/k] Jmenovité otáčky [1/min] Max. točivý moment / při otáčkách [Nm/1/min] Převýšení toč. momentu OECD [%]
4075 4 / 3400 / Turbodmychadlem s mezichladičem 55 / 75 2300 309 / 1500 36
4085 4 / 3400 / Turbodmychadlem s mezichladičem 63 / 86 2300 351 / 1500 34
4095 4 / 3400 / Turbodmychadlem s mezichladičem 73 / 99 2300 407 / 1500 34
4105 4 / 3400 / Turbodmychadlem s mezichladičem 79 / 107 2300 444 / 1500 35
4115 4 / 3400 / Turbodmychadlem s mezichladičem 84 / 114 2300 457 / 1500 32

Máte zájem? Napište nám nebo volejte 602 121 361

Po odeslání zprávy Vás kontaktujeme nejpozději do 48 hodin
Naši partneři